Jedna moje známá přišla o dceru (ke svátku Panny Marie Bolestné 15. 9.)

13.9.2016

Jedna moje známá přišla o dceru,
za velmi drastických okolností.
Statečně tomu čelí,
nachází oporu ve své víře
a ve své přirozené důstojnosti.

Neprojevuje ani vzdor, ani otevřený hněv,
svou nadpřirozenou moudrostí by mohla sloužit za příklad.

Svěřila se, že letos absolvovala křížovou cestu stejně jako každý rok,
ale že poprvé po čtyřiceti letech pochopila jedno konkrétní zastavení.
To, kde se Maria na ulici setká s Ježíšem, 
svým synem, svým milovaným synem,
který pronásledován nadávkami
a výkřiky odsouzení
nese svůj kříž.

Pochopila lásku
Marie k synovi.

 
 
 
 

Z knihy:

Křesťan v záběhu

Thierry Bizot
Info a běžná cena: brožovaná, 188 stran, 249 Kč
Vydáno: 2016
Objednací číslo: 101964
Druh zboží: kniha
Koupit

 

Anotace knihy
Když známý televizní producent Thierry Bizot znovu objevil křesťanskou víru, napsal o tom knihu Anonymní katolík. Její nečekaný úspěch ho přiměl, aby v psaní pokračoval a sdílel se svými čtenáři své první kroky ve víře. Na internetových stránkách Croire.com si otevřel blog, kde už několik let pravidelně popisuje život „konvertity“. Nejde o složité teologické úvahy, spíše o každodenní prožitky autora, podané jeho osobitým a humorným způsobem: problém v práci, nečekané setkání, oslovující rozhovor, neúspěšná autogramiáda… Kniha Křesťan v záběhu přináší výběr nejzdařilejších příspěvků autorova blogu, v nichž je patrné, jak se odvíjí jeden obyčejný lidský život v každodenním zápase o autentičnost, v prožívání vlastní křehkosti i nekonečného Božího milosrdenství.
 
   
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Bizot Thierry  
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství

 

Uspěšná prvotina od tohoto autora:

 

Anonymní katolík

Thierry Bizot
Info a běžná cena: brožovaná, 164 stran, 229 Kč
Téma: spiritualita
Vydáno: 2015
Objednací číslo: 101944
Druh zboží: kniha
Koupit

 

Anotace knihy
Autobiografická kniha Thierryho Bizota, známého televizního producenta, vypráví o znovuobjevení křesťanské víry, které nastane, když to nejméně čeká – uprostřed krize středního věku.
S notnou dávkou sebeironie líčí, jak přijal s nevolí pozvání, aby se zúčastnil jakési katecheze pro dospělé. Přijde čistě ze zdvořilosti. První setkání si v duchu celé sarkasticky glosuje, celkový dojem jej ale pouze utvrdí ve skepsi. Přesto v něm něco z řečeného uvízne, takže se nakonec rozhodne přijít znovu… a znovu, až se rozhodne nastoupit cestu za Kristem.
Obrácení nastává téměř „navzdory všemu“, k jeho vlastnímu překvapení, takřka nenápadně. Děje se uprostřed „léty prověřeného“ a zvykovostí zatíženého manželství, při řešení problémů s pubertálním synem i potíží v mediálním prostředí, kde Thierry Bizot pracuje a tráví většinu času.
Ve Francii se kniha stala nečekaným bestsellerem, dočkala se literárního ocenění a filmového zpracování. Díky své schopnosti sebereflexe, ale i vytříbenému smyslu pro humor si autor získal široké okruhy čtenářů, a to nejen mezi katolíky, ale i daleko za hranicemi viditelné církve. Věříme, že bude svěžím závanem i pro naše čtenáře, zvláště pro lidi „znavené životem“, přežívající s pocitem, že už je nic nemůže překvapit, natož nadchnout.
Thierry Bizot (* 1962) je francouzský televizní producent. Po studiích nastoupil do firmy L'Oréal, kde se vypracoval na ředitele marketingu v Belgii. Od roku 1995 pracuje v tištěných i audiovizuálních médiích, kde se podílí na tvorbě nových pořadů. Jeho první kniha Anonymní katolík (2008) se stala předlohou pro film Qui a envie d'
 
   
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Bizot Thierry  
- Tituly k tomuto tématu: spiritualita
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství
 

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články