Večer se vzpomínkou na bratra Rogera

1.12.2014

Ve středu 3.12. 2014 v 19:00 se uskuteční v centru příprav 37. evropského setkání mladých, v Kafkově domě, večer se vzpomínkou na bratra Rogera. Podnětem k této akci je nedávné vydání českého překladu knihy„Vyvolit si lásku“, kterou komunita v Taizé připravila na důkaz nesmírné vděčnosti za dar života svého zakladatele.

Večer se vzpomínkou na bratra Rogera
při příležitosti českého vydání knihy Vyvolit si lásku

Kniha "Vyvolit si lásku"

Kniha „Vyvolit si lásku“

Srdečně vás zveme na večer, kterého se zúčastní několik bratrů z Taizé a také pražských přátel komunity, kteří s námi budou sdílet svoje svědectví a vzpomínky na bratra Rogera. Bude přítomna také šéfredaktorka Kateřina Lachmanová a představí nám knihu, která bude na místě k zakoupení. Zájemci budou moci zhlédnout krátké videa s bratrem Rogerem a prohlédnout si naši výstavu uměleckých děl bratrů, fotografií ze života komunity a také vzpomínkových materiálů na evropské setkání v Praze v roce 1990/1991.


 

 

Vyvolit si lásku

Bratr Roger z Taizé
Info a běžná cena: brožovaná, 144 s., 199 Kč
Téma: spiritualita
Edice: Osudy
Vydáno: 2014
Objednací číslo: 101955
Druh zboží: kniha
  NovinkaKoupit

 

Anotace knihy
Dne 16. srpna 2005 vstoupil bratr Roger do věčného života. Komunita v Taizé vydala tuto knihu na důkaz nesmírné vděčnosti za dar života svého zakladatele. Publikace naznačuje hlavní záměry bratra Rogera a jejich konkrétní uskutečňování od počátků existence komunity. Vedle textů z jeho knih a dopisů obsahuje také úryvky z delšího nepublikovaného rozhovoru, natočeného v roce 1992. Každý text je doprovázen svědectvími vybranými z tisíců kondolencí zaslaných do Taizé po jeho smrti. Je zde uveřejněno také několik úryvků z nedokončené knihy bratra Rogera, na níž pracoval v posledních týdnech svého života – měla se jmenovat právě Vyvolit si lásku (Choisir d’aimer). Zmíněny jsou i návštěvy bratří z Taizé v totalitní východní Evropě včetně tehdejšího Československa. 
Úvodní slovo napsal bratr Alois, současný představený komunity.
 
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Roger z Taizé   
- tituly z této edice: Osudy
- Tituly k tomuto tématu: spiritualita
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství

Sekce: zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články