Úspěšný film nyní i na DVD - ´Opři žebřík o nebe´

5.3.2016

Úspěšný film nyní i na DVD - ´Opři žebřík o nebe´Dokument, který získal filmovou cenu Český lev v březnu 2016, je výpovědí o tom, že když se člověk odevzdá Bohu a nechá se jím vést, je schopen věcí, na které by lidské síly stěží stačily.
Marián Kuffa je farářem v malé vesnici Žakovce pod Tatrami na Slovensku. Na faře se stará o lidí z okraje společnosti - o bezdomovce, bývalé vězně, děvčata a kluky z dětských domovů, tělesně postižené a týrané matky s dětmi. Okolo 250 lidí.

Někdo zemře, někdo se narodí, někdo odejde… Příběhy bezdomovců, alkoholiků, feťáků a dalších ztracených existencí slouží ve filmu kromě své vlastní síly a zajímavosti také jako zrcadlo k počínání, životu, víře a náboženské a osobní filosofii faráře. Film o síle víry a hodnotě oběti, o tom, jak moc se člověk dokáže vydat za druhé, jak moc tím ztrácí, ale i jak mnoho tím získává.

Dokument stojí za to vidět. Je výpovědí o tom, že když se člověk odevzdá Bohu a nechá se jím vést, je schopen věcí, na které by lidské síly stěží stačily.

Opři žebřík o nebe

Zachovej řád a řád zachová tebe
Jana Ševčíková
Info a běžná cena: DVD,
101 min. - slovensky, 198 Kč
Vydáno: 2015
Objednací číslo: JNS001
Druh zboží: DVD
Koupit
 

 

 

Sekce: zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému