Národní týden manželství (13.2. - 19.2.2012)

13.2.2012

Národní týden manželství (13.2. - 19.2.2012)I KNA se připojuje k Národnímu týdnu manželství. Každý rok v týdnu sv. Valentýna (14. 2.) je Národní týden manželství příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Valentýn je synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě vyhýbat nebude, stejně jako přátelství, komunikaci, odpuštění a radosti, které by v manželství neměly chybět.

Rádi bychom povzbudili ty, kdo se do manželství chystají nebo už jsou svoji, aby v tomto týdnu zvláštním způsobem investovali do svého vztahu, který si to určitě zaslouží. Je bláhové si myslet, že se nám podaří vymýtit všechny rozvody. Ale přinejmenším to naše manželství může být bezpečným místem, kde platí slib lásky v dobrém i zlém, v bohatství i v chudobě.

PROČ NTM?

Dobré partnerské vztahy jsou jedním ze základních předpokladů pro kvalitní život jednotlivců i společnosti. Stěžejní role manželství v naší společnosti spočívá mimo jiné v tom, že poskytuje stabilní a láskyplné prostředí k výchově dětí a jako takové potřebuje podporu.

NTM vytváří prostor, kde si můžeme připomenout, že spokojené manželství není samozřejmost, ale vztah, který bychom měli rozvíjet. NTM je příležitost pro ty, jejichž cílem je pracovat na rozvoji a kvalitě manželství v ČR. Myšlenka organizování Národního týdne manželství je iniciativa otevřená všem, kdo si myslí, že manželství je dobrá věc.

Věříme, že změna je možná …

„Rozumíme si? Cesty k lepší komunikaci v manželství“ je heslo, které jsme zvolili pro NTM 2012. Proč by rozdílnost názorů a povah měla být tak častým důvodem k rozvodu, když může být silnou stránkou manželských párů? KOMUNIKACE vedoucí k porozumění je jedním z klíčů nejen v úspěšném podnikání, ale i v dobrém manželství. Zaslouží si naši pozornost.


Více knih k tématu manželství nalezente zde.


Sekce: zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému