únor 2012

15.2.2012

ZPRAVODAJ KARMELITÁNSKÉHO NAKLADATELSTVÍ

KNIHY PRO CELOU RODINU

Vážení přátelé Karmelitánského nakladatelství!

Dovolujeme si Vám zaslat několik zajímavých informací z Karmelitánského nakladatelství, sítě jeho knihkupectví a distribuce.

Novinky Karmelitánského nakladatelství

Poklad

Příběhy k prvnímu svatému přijímání

Jan Twardowski

Info a běžná cena: Váz., 99 str., 159 Kč
Téma: dětské
Vydáno: 2012
Objednací číslo: 101653

Známý polský kněz a literát přibližuje dětem tajemství eucharistie pomocí zajímavých příběhů a citlivě jim tak pomáhá vstoupit do svátostného života. Navazuje na milost svátosti křtu a zdůrazňuje, co je potřebné, aby člověk prožíval svaté přijímání s vírou: úžas, radost, trpělivé očekávání, čas na přípravu, ale i soucit se slabostí druhého člověka. Neklade přehnaný důraz na očekávání mimořádné události, ale připravuje děti (i jejich rodiče) na osobní setkání s Kristem, s nímž budou kráčet po celý život.

novinka
Poklad - Příběhy k prvnímu svatému přijímání

koupit

Výpravy do světa Bible

Lois Rocková, Andrew Rowland

Info a běžná cena: Váz., 47 str., 210 Kč
Téma: dětské
Vydáno: 2012
Objednací číslo: 101666


Výpravy do světa Bible vás přivedou do Kanaánu, Egypta, Asýrie, Babylónie, Persie, Řecka a Římské říše. Na cestu budete vybaveni potřebnými informacemi, obrázky a mapami, které vám pomohou poznávat svět Bible, jeho prosté obyvatele i významné osobnosti. Prožijete s nimi nejdůležitější biblické události. Budete procházet stepí, pouští, úrodnými poli i starověkými městy. Cestou uvidíte, jak lidé pracují na polích i v řemeslnických dílnách, jak bojují ve válkách, ale také jak uctívají Boha.

novinka
Výpravy do světa Bible

koupit

Hořet, ale nevyhořet

Jaro Křivohlavý

Info a běžná cena: Brož., 175 str., 189 Kč
Téma: psychologie
Edice: Orientace
Vydáno: 2012
Objednací číslo: 101684


Nejen u pomáhajících profesí, ale i v rodinách se velice často setkáváme s projevy vyhoření. Láska mezi milenci se nejen rodí, ale i umírá. Manželé uzavírají nejen sňatky, ale i dohody o rozvodu. Příbuzní se nejen milují, ale i nenávidí. Rodiče mají nejen radosti, ale i starosti se svými dětmi. Děti mají rády své rodiče, avšak často tato láska i vyhasíná. Míra spokojenosti s manželstvím a s rodinou je proměnlivá. A nespokojenost má velice blízko k vyhoření.

novinka
Hořet, ale nevyhořet - Jaro Křivohlavý

koupit

Spiritualita starce Silvána

Maxime Egger

Info a běžná cena: Brož., 83 str., 109 Kč
Téma: spiritualita
Edice: Malý duchovní život
Vydáno: 2012
Objednací číslo: 101658


„Prorocká postava, nejautentičtější mnich 20. století, zpěvák Božího milosrdenství“ – takto bývá označován starec Silván z hory Athos, mnich ruského původu (1866–1938). Svatý Silván je velký apoštol Božího milosrdenství, soucitu s celým stvořením a lásky k nepřátelům.

novinka
Spiritualita starce Silvána

koupit

Knižní tip pro děti

Heidi

Johanna Spyriová

Info a běžná cena: Váz., 175 str., 229 Kč
Téma: dětské
Vydáno: 2010
Objednací číslo: KNA05151

Pětiletá Heidi se musí přestěhovat k nerudnému, zamračenému dědečkovi, který žije sám vysoko v horách. Heidi si však podmaní jeho srdce a nachází i věrného kamaráda – pasáčka Petra. Po několika letech ji teta znovu povolá k sobě, aby dělala společnici ochrnuté Klárce...

Heidi

koupit

Knižní tipy od jiných nakladatelů

Bůh a člověk hledající smysl

Viktor E. Frankl, Pinchas Lapide

Info a běžná cena: Brož., 109 str., 135 Kč
Téma: spiritualita, teologie
Vydáno: 2011
Objednací číslo: CES0259


Psychiatr a neurolog V. E. Frankl a židovský teolog P. Lapide vedli v roce 1984 ve Vídni mezioborový dialog o spáse a uzdravení člověka. Výsledky jejich diskuze doposud nebyly publikovány. Zvláštností připravovaného svazku je především snaha obou autorů zcela se otevřít perspektivě té druhé disciplíny a její vědění využít ve službách hledání pravdy. Oba diskutující se přitom neustále potkávají ve svých osobních náboženských zkušenostech a rozhodujících životních dějinných událostech, jako je např. otázka holocaustu. Podstatnou roli zde hrají základní, existenciální otázky utrpení a vina, ale i láska a smysl života.

Bůh a člověk hledající smysl

koupit

Síla rodičovské modlitby

Stormie Omartianová

Info a běžná cena: Brož., 207 str., 199 Kč
Téma: spiritualita
Vydáno: 2011
Objednací číslo: PAU0348


Další kniha od autorky Síla manželčiny modlitby. Tentokrát povzbuzuje k vytrvalé a usilovné modlitbě rodiče. „Boj o životy našich dětí se odehrává na kolenou. Nemodlit se je jako sedět a zpovzdálí se dívat, jak na naše děti ve válečném poli dopadají střely ze všech stran. Když se však modlíme, jsme v bitvě po jejich boku a užíváme Boží moc v jejich prospěch.“

Síla rodičovské modlitby

koupit

Evangelium podle Matouše

Český ekumenický komentář k Novému zákonu

Jiří Mrázek

Info a běžná cena: Brož., 512 str., 248 Kč
Téma: bible
Vydáno: 2011
Objednací číslo: CBS0279


Komentářovou řadu Český ekumenický komentář k Novému zákonu (ČEK) připravují čeští teologové z různých církví. Komentáře vydává Česká biblická společnost ve spolupráci s Centrem biblických studií. Jednotlivé svazky jsou číslovány podle pořadí knih v Novém zákoně.

V rámci ČEK vychází pod číslem 1 jako čtvrtý svazek první kniha Nového zákona – Evangelium podle Matouše.

Autor komentáře, doc. Jiří Mrázek, Th.D., vedoucí katedry Nového zákona ETF UK, se Matoušovým evangeliem zabývá dlouhodobě a na toto téma již několikrát publikoval.

Evangelium podle Matouše

koupit

Informace z webu kna.cz

Národní týden manželství

I KNA se připojuje k Národnímu týdnu manželství. Každý rok v týdnu sv. Valentýna (14. 2.) je Národní týden manželství příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Valentýn je synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě vyhýbat nebude, stejně jako přátelství, komunikaci, odpuštění a radosti, které by v manželství neměly chybět.

Knihy k tématu manželství:

Svátost manželství Odvaha žít lásku Ženy, milujte své muže! Zádrhele lásky  

Více knih k tématu manželství nalezenete zde.

14. února - sv. Valentin z Terni

Svatý Valentin, jeden z nejuctívanějších světců na světě, byl občanem Interamny (dnešní Terni) v Umbrii a podstoupil mučednickou smrt stětím. Svatopisci obvykle určují jeho úmrtí do roku 273. Prameny, které uvádějí tohoto světce, jsou různé. Nejstarším je Jeronýmské martyrologium (seznam svátků jednotlivých mučedníků v pořadí církevního roku, pozn. red.) sepsané v době mezi první polovinou 5. století a první polovinou století následujícího.

Více ze životopisu sv. Valentina naleznete zde.

Stětí sv. Valentina

Andělské cesty k nesmrtelnosti - Knihu doporučuje Miloň Čepelka

Od Eduarda Martina jsem kdysi čítal zajímavé sci-fi povídky. Proto mě zaskočil a překvapil - řeknu rovnou, že velmi příjemně, obsah jeho nové knížky Andělské cesty k nesmrtelnosti. Čekal jsem povídky na způsob těch dřívějších, a náhle jsem četl drobné bystré úvahy, vždy vycházející z nějaké běžné situace nebo z toho, co autor slyšel z vyprávění jiných, vždy však také nějak mířící k Bohu a k tomu, že není naškodu s ním počítat.

Více...

Knihy Eduarda Martina:

novinka
Andělské cesty k nesmrtelnosti
koupit

Babičky a andělé
koupit

Schody do ráje
koupit

Andělské dopisy
koupit

Životní příběh Matky Terezy v pořadu Zbožní a bezbožní ČRo 6

Mezi nositeli nobelových cen najdeme i jednu osobu tzv. duchovního stavu – Matku Terezu. Díky své práci pro chudé a nemocné se stala jednou z nejznámějších osobností a morálních autorit 20. století. 

Více...


Knihy věnované Matce Tereze:

Životní příběh Matky Terezy

Skrytý oheň
koupit
Temné noci Matky Terezy
koupit
Matka Tereza - zář lásky
koupit
Pojď, buď mým světlem
koupit


Pokud nechcete dostávat zpravodaj KNA, pro jeho odhlášení použijte, prosím, formulář zde.

 

Sekce: zpravodaj   |   Tisk   |   Poslat článek známému