Ve víru víry - Ignác Mucha

27.2.2011

Ve víru víry - Ignác MuchaAutor má dar vnímat všednodenní lidské hemžení nevšedním pohledem. Ve světle drobných příhod ze života mu ožívají některé pravdy víry, které sice všichni známe a častokrát slýcháme, ale v jeho podání mají sílu nás nově oslovit.

Rád přemítá o Boží pozornosti vůči těm nejnepatrnějším, o jedinečnosti každého člověka a jeho poslání, o smyslu věrnosti v malém. Ignác Mucha je přitom dalek toho, aby čtenáře poučoval a moralizoval, natož aby dával na odiv svůj život s Bohem. Snad právě proto se v jeho hledání, zápasech i přemítání nad smyslem lidského plahočení najde každý.

Ignác Mucha (* 1967) je vedoucím internetových projektů Pastoračního střediska při pražském arcibiskupství (www.vira.cz, www.pastorace.cz, www.maria.cz, www.krestanstvi.cz, křesťanské Linky důvěry). Vystudoval Katolickou teologickou fakultu UK v Praze a katolickou evangelizační školu v Maihingenu v Německu. Je ženatý a se ženou Františkou mají tři děti. Texty obsažené v publikaci Ve víru víry byly psány pro časopis Effatha, pro Zpravodaj Arcibiskupství pražského, pro Radio Proglas nebo web vira.cz.

kniha: Ve víry víry
autor: Ignác Mucha
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101616-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články