Uzdravení skrze podobenství - Anselm Grün

4.7.2012

Uzdravení skrze podobenství - Anselm GrünAutor zkoumá, jak Ježíš uzdravoval posluchače prostřednictvím svých podobenství. Vychází z vlastních zkušeností, kdy mnoha lidem pomáhal překonat jejich krize.

Ježíšova slova nabízejí nový pohled na život, otevírají cestu do našeho nitra, k našim vnitřním zraněním, postojům a emocím – k našemu hněvu, strachu, žárlivosti, ke ztraceným iluzím. V modlitbě nad Božím slovem můžeme nově prožít Ježíšovu přítomnost a sílu jeho uzdravující moci, stát se svobodnějšími, najít novu naději a smysl toho, co jsme prožili a prožíváme.

Anselm Grün (* 1945) je mnich a ekonom benediktinského opatství v Münsterschwarzachu v Německu, hojně vyhledávaný jako duchovní doprovázející. V celé řadě svých knih a ve svých přednáškách se věnuje nejrůznějším otázkám lidského života. Jeho přednášky a exercicie navštěvují každoročně tisíce posluchačů. Nejvíce čerpá ze spirituality pouštních otců, z tradice západního mnišství a z poznatků hlubinné psychologie. Patří mezi nejčtenější autory současnosti – několik desítek jeho knih vyšlo také v češtině.


kniha: Uzdravení skrze podobenství
autor: Anselm Grün
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101715-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články