Novinka p. Františka Lukeše - Celý život jsem se učil a přece jsem propadl

7.9.2012

Novinka p. Františka Lukeše - Celý život jsem se učil a přece jsem propadlFrantišek Lukeš je filozof života. Má vznešené poslání pomáhat druhým žít. A to je velmi důležité v každém čase. Je vzdělaný a umí pomáhat s taktem. Nepoučuje a nepřesvědčuje, on prostě žije. (Vladimír Komárek)

Z kazatelny jsem měl nadhled a viděl ono velké shromáždění lidu. Chtěl jsem všechny strhnout. A tak jsem užil i dupnutí, abych své vážné slovo ještě zdůraznil. To se mi stalo osudné. Pode mnou se prolomila podlaha kazatelny a já jsem proletěl dolů, prostě jsem propadl v plném slova smyslu. Ono propadnutí mi stačilo na celý život, tak bylo nezapomenutelné. Ale snad opravdu ze všeho nejhorší je dupnout si ve vzteku. Člověk si myslí, že tím něco dokáže. Ono to nepomůže nikdy. A když si hodně dupne, pak propadne. Třeba i navždy.

Kniha Celý život jsem se učil, a přece jsem propadl nabízí čtenářům příhody, které otec Lukeš ve svém životě zažil a které doplnil vtipnými postřehy a komentáři. Jeho sbírka zkušeností a poučení ze života předkládaných s podmanivým humorem si klade za cíl inspirovat čtenáře k životu v lásce, která jediná má sílu přemáhat zlobu světa.

František Lukeš (1921–1998) byl český kněz, pedagog a spisovatel. Vystudoval Obchodní školu a vstoupil do semináře v Hradci Králové, kde byl v roce 1947 vysvěcen na kněze. Jako kněz působil postupně v Náchodě, Libici nad Cidlinou, Činěvsi, Poděbradech a v Hradci Králové. Byl autorem řady pořadů, fejetonů, článků a úvah k aktuálním událostem, publikovaných v novinách i vysílaných v rozhlase a televizi. Vedle nového vydání předkládané knihy mu vyšlo několik úspěšných titulů: Byl jsem nablízku (nakl. Zámek 1996, 1998), Takový podraz od Pána Boha jsem nečekal (1999), Mám tolik práce, že si jdu raději lehnout (KNA 2012).


kniha: Celý život jsem se učil a přece jsem propadl
autor: František Lukeš
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101597-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému