Vědomí, že na věc nejsme sami

22.10.2012

Jedna vlaštovka dorazila bohužel pozdě na každoroční podzimní setkání sestřiček vlaštovek před odletem do teplých krajin. Přesto ale neváhala a rozletěla se nad vlnami, aby se mohla dostat přes moře. Byla velmi sklíčená, protože se bála, že nezvládne svou pouť dokončit, když letí sama.

Jednoho dne už byla tak unavená, že se chystala stáhnout křídla a spadnout do vody. Vtom však uviděla pod sebou další vlaštovku, která letěla stejným směrem jako ona. Dodala si odvahy a pokaždé, když už se cítila unavená, podívala se na svoji společnici pod sebou a opět jí to dodalo sil.

A tak se jí onen dlouhý přelet přes moře podařilo završit. Když se konečně dostala na pevnou zem, všimla si, že ta druhá vlaštovka už je pryč.

Ve skutečnosti tam však žádná druhá vlaštovka vůbec nebyla: byl to pouhý stín, který se odrážel na mořské hladině. Opozdilá vlaštovka zvládla cestu naprosto sama!

Pokud nám odvahu dodá pouhé vědomí, že na věc nejsme sami, o co větší sílu nám dává jistota, že je s námi Bůh, kterého Bible označuje slovem Immanuel, „Bůh s námi“!


Kniha: Příběhy pro osvěžení duše
Kapitola: Osamocená vlaštovka
Autor: Pino Pellegrino
vydalo: Karmelitánské nakladatelství 2012
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101686-

Další dostupná literatura k tématu:
- příběhy
- beletrie

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články