Anselm Grün v České televizi - 25.12.2016 12:40 na ČT2

23.12.2016

Anselm Grün Vánoční rozhovor s Anselmem Grünem - O životě v domě lásky.
Vánoční čas je dobou, kdy se zamýšlíme nad svým životem. Snažíme se o to, aby naše vztahy s druhými lidmi byly dobré a plné lásky. Ale i o to, aby se do našeho života vrátila radost a nabrali jsme novou energii, která nám umožní setřást únavu ze života a s nadějí vstoupit do dalšího roku.

Benediktinský mnich, doktor teologie, vyhledávaný duchovní průvodce Anselm Grün je jedním z nejúspěšnějších spirituálních autorů dneška. Vydal okolo 200 titulů, které byly přeloženy do mnoha jazyků a dosáhly ve světě milionových nákladů. I u nás se knihy Anselma Grüna drží na předních místech v žebříčku oblíbenosti mezi čtenáři. Už názvy jeho knih – Co živí lásku, Život je teď, Jdi svou vlastní cestou, Jak znovu najít radost, Deprese jako šance, Zdraví jako duchovní úkol, Život je teď, Jak překonávat konflikty, Time managment jako duchovní úkol atd. napovídají, že se zabývají otázkami, které si kladou dnešní lidé. Autor čerpá ze spirituality pouštních otců, z tradice západního mnišství a z poznatků hlubinné psychologie. Anselm Grün žije a pracuje v německém opatství Münsterschwarzach, kde píše a vydává knihy, vede poradenskou službu a je ekonomem kláštera. Tam se za ním vydala režisérka Jolana Matějková.

Anselm Grün (* 1945) je mnich benediktinského opatství v německém Münsterschwarzachu a vyhledávaný duchovní průvodce. Patří k nejčtenějším křesťanským autorům současnosti, jeho knihy se překládají do mnoha jazyků. Karmelitánské nakladatelství jich vydalo už několik desítek, mezi nejnovější patří například Moje modlitební kniha (KNA 2011), Doprovázení na duchovní cestě (KNA 2014), Lék na únavu ze života (KNA 2014), Duchovní lékárnička (KNA 2015).

Anselm Grün - dostupná literatura

Stránka pořadu v ČT

Sekce: zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému