Závislosti srdce

2.8.2010

Závislosti srdceaneb Jak opustit nezdravé vztahy. Autoři knihy Závislosti srdce nabízejí praktický návod, jak se osvobodit od vztahů nezdravé závislosti na druhém člověku.

V první části knihy nabízejí hlubší pochopení problematiky spoluzávislosti a teoretické zdůvodnění své terapeutické metody. Řadou příkladů z konkrétní praxe nejprve vysvětlují, co jsou a jak vznikají tyto „závislosti srdce“, popisují dynamiku jejich rozvoje a ničivé účinky. V další části knihy předkládají návod, jakým způsobem se lze osvobodit od nezdravých vztahů.

Autoři vycházejí ze zkušeností s léčbou alkoholiků a jejich rodinných příslušníků a jejich poznatky jsou výsledkem mnohaleté praxe v terapii vztahových závislostí. Cenná je i skutečnost, že pracují s křesťanským poselstvím, aniž by složitou problematiku pouze spiritualizovali.

Publikace jistě zaujme čtenáře se zájmem o psychologii a pracovníky pomáhajících profesí, ale i všechny lidi, kteří se sami potýkají se závislostí na nějakém člověku.

Dr. Robert Hemfelt, Ed.D. je psycholog se specializací na léčbu závislostí na omamných látkách, spoluzávislosti a nutkavých poruch. Pracoval jako specialista na závislosti a jako terapeutický konzultant v rámci výzkumné kliniky pro závislosti v Texasu (Research Institute of Mental Sciences). V současné době provozuje soukromou praxi v Dallasu.

Dr. Frank Minirth je diplomovaným pracovníkem American Board of Psychiatry and Neurology a American Board of Forensic Medicine. Od roku 1975 provozuje soukromou praxi v Dallasu. Univerzitní tituly získal na Arkansas State University, Arkansas School of Medicine a Dallas Theological Seminary. Jako autor nebo spoluautor se podílel na dalších více než třiceti knihách.

Paul Meier, M.D. je uznávaný psychiatr a zakladatel kliniky Meier Clinics. Je jedním z moderátorů rozhlasového pořadu Meier Clinic Program. Jako autor nebo spoluautor je podepsán pod více než šedesáti knihami.

 

kniha: Závislosti srdce
autor: Robert Hemfelt, Frank Minirth, Paul Meier
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101434-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému