Slovo a život - cyklus B

23.9.2011

Slovo a život - cyklus BVe svém tříletém cyklu Slovo a život nabízí otec Raniero Cantalamessa zamyšlení nad nedělními biblickými texty celého liturgického roku. Jeho výklady zachycují základní tematiku liturgických čtení z nedělí a slavností a uvádějí je do souvislostí s dalšími biblickými texty, ale i s aktuálními problémy církve a dnešního člověka.

Srozumitelné vyjadřování, které nejde na úkor duchovní a teologické hloubky, činí z této publikace vynikající pomůcku pro každého, kdo se chce na nedělní bohoslužby či svátky připravit, ať už v roli kazatele, katechety nebo účastníka „stolu Slova“.

V Karmelitánském nakladatelství již vyšly autorovy homilie pro roční cykly A (2010) a C (2009), takže je dílo světoznámého kazatele v češtině kompletní.

Raniero Cantalamessa (* 1934) je italský kapucínský kněz. Na kněze byl vysvěcen roku 1958, později obdržel doktorát z teologie a klasické literatury. V sedmdesátých letech působil jako profesor patristiky na univerzitě Sacro Cuore v Miláně, v letech 1975 až 1981 byl členem papežské Mezinárodní teologické komise. Roku 1979 rezignoval na svůj post na univerzitě, aby se mohl plně věnovat kazatelské činnosti a evangelizaci. Rok poté byl jmenován kazatelem Papežského domu, což znamená, že o velkých svátcích káže papeži a vatikánské kurii. Tento úřad vykonával jak za Jana Pavla II., tak i za současného papeže Benedikta XVI. Jako kazatel a exercitátor navštívil většinu zemí křesťanského světa včetně České republiky. Statisíce diváků pravidelně sledují jeho sváteční slovo v italské televizi RAI.

V Karmelitánském nakladatelství vyšly například jeho knihy: Osm kroků ke štěstí (2011), Tvé slovo mi dává život (2010), Život pod vládou Kristovou (3. vydání, 2008), Tajemství proměnění Páně (2005), Eucharistie – naše posvěcení (2004), Ukřižovaný Kristus (2002), Zpěv Ducha (2001).

 


kniha: Slovo a život - B
autor: Raniero Cantalamessa
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101338-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému