Skrytý oheň - Joseph Langford

18.5.2011

Skrytý oheň - Joseph LangfordKniha Skrytý oheň je životním odkazem otce Josepha Langforda, nebo lépe řečeno odkazem Ježíše, který skrze Matku Terezu vzkázal naší době, jak je krásné žít naplno z evangelia. A otec Langford posloužil svými dary, aby dal tomuto odkazu systematickou podobu a nabídl nám novou příručku duchovního života a modlitby. Z předmluvy k českému vydání P. Jaroslava Brože

Kniha P. Josepha Langforda o spiritualitě Matky Terezy je plodem jejich šestatřicetiletého přátelství. Otec Langford se nejprve zaměřuje na duchovní zkušenost, kterou Matka Tereza prožila 10. září 1946 v Indii. Vnitřním zrakem viděla Ježíše na kříži a jeho slovo „Žízním“ zasáhlo srdce Matky Terezy natolik, že ovlivnilo směr jejího dalšího života. Žízeň pro ni byla symbolem touhy: Bůh touží po naší lásce, po všem, co je v nás. Matka Tereza toužila odpovědět na tuto Boží žízeň celým srdcem, celým svým životem. Z tohoto niterného vztahu s Ukřižovaným vyrostlo celé její obrovské dílo. Touha odpovědět na Kristovu lásku byla skrytým ohněm, který prozařoval její život i službu a zapaloval zástupy následovníků.
Kniha vychází v češtině u příležitosti stého výročí narození blahoslavené Matky Terezy (* 26. 8. 1910). Nelze než si přát, aby se dále šířil oheň lásky Boží, který oživoval srdce světice.

Joseph Langford, MC, začal svou dlouholetou spolupráci s Matkou Terezou v době svého studia teologie v Římě. Roku 1983 ho Matka Tereza pozvala, aby se stal spoluzakladatelem kněžské větve její kongregace, Misionářů lásky. Zemřel roku 2010 v komunitě svých bratří v mexické Tijuaně ve věku nedožitých šedesáti let.

 

kniha: Skrytý oheň
autor: Joseph Langford
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101540-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému