Proč svatý? - kniha Slawomira Odera a Saveria Gaety

28.1.2011

Proč svatý? - kniha Slawomira Odera a Saveria GaetyZákulisí procesu blahořečení Jana Pavla II. V roce 2005 Benedikt XVI. zahájil proces svatořečení Jana Pavla II. a úlohu postulátora svěřil monsignoru Slawomiru Oderovi. Ten ve své knize Proč svatý? shrnuje výsledky zpracování obrovského souboru dokumentů a svědectví, které vrhají nové světlo na různé aspekty života Karola Wojtyły.

Žil svůj život prostě a pokorně, byl velkorysý a citlivý k potřebám druhých lidí, ale i radostný a vtipný. Kniha nám přibližuje známé i neznámé události ze života člověka veskrze lidského, ale přitom skutečného mystika a významného papeže, který výrazně ovlivnil druhou polovinu 20. století. Čtenář má příležitost nahlédnout i do vnitřního života tohoto velikána, vidět jeho zápasy s utrpením, s nemocemi a s vlastním stářím. Svědectví o životě Karola Wojtyły – Jana Pavla II. zaujme nejenom ty, kdo k němu chovají úctu, ale také odborníky na oblast spirituality a v neposlední řadě čtenáře, kteří se zajímají o dějiny druhé poloviny 20. století.

Slawomir Oder (Polsko 1960) je postulátorem beatifikačního procesu Karola Wojtyły – Jana Pavla II. Získal doktorát z kanonického práva, z ekonomie a obchodu. Působí ve vedení Právního úřadu římského vikariátu a je předsedou Apelačního soudu.
Saverio Gaeta (Itálie 1958) je šéfredaktorem katolického týdeníku Famiglia Cristiana. K jeho autorským knihám se řadí životopisy osobností jako je otec Pio z Pietrelciny, papež Jan XXIII., Matka Tereza z Kalkaty.

 

kniha: Proč svatý?
autor: Slawomir Oder, Saverio Gaeta
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101587-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články