Otec Pio z Pietrelciny - 2. vydání

13.9.2011

Otec Pio z Pietrelciny - 2. vydáníTato kniha může zaujmout každého, kdo chce hlouběji proniknout k velmi přitažlivé postavě otce Pia z Pietrelciny. Jedná se o vzácné svědectví těch, kdo tohoto světce ze San Giovanni Rotondo dlouhá léta osobně znali a dávali se od něj také duchovně formovat. Právě tato hodnota svědectví i celá řada nových materiálů - autoři se relativně často odvolávají na osobní zkušenost a na své vlastní archivy - představuje nesporný přínos.

O osobnosti stigmatizovaného řeholníka a možná nejpopulárnějšího světce 20. století Padre Pia bylo napsáno již téměř pět stovek knih a studií. Publikace Karmelitánského nakladatelství, která se dočkala již druhého vydání je však specifická tím, že ji napsali tři kněží - duchovní synové otce Pia, kteří tohoto chudého bratra z Pietralciny velmi dobře znali. Nevydávají přitom pouze své osobní svědectví, ale provádí zejména hlubokou duchovní studii, pronikají do tajů spirituality otce Pia, do jeho pojetí kněžství a mystiky.

Stigmata se na těle otce Pia objevila náhle v roce 1918 v jeho jednatřiceti letech, aby ho provázela po dalšího půl století. Bylo to přitom vůbec poprvé v dějinách, co se stigmata objevila na těle kněze. Otec Pio se stal velmi brzy mediálně známou osobností, zástupy věřících však k němu přitahovala zejména jeho opravdovost a neustálý kontakt s Bohem. Kromě svého osobního poselství a prožitku zanechal otec Pio dalším generacím i nemocnici nazvanou Domov pro úlevu v utrpení. Jan Pavel II. poděkoval Pánu za to, že nám daroval otce Pia právě v tomto století plném utrpení. Jeho poselství představuje balzám vlitý do ran našeho neklidem zmítaného věku.

 


kniha: Otec Pio z Pietrelciny - 2. vydání
autor:
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101690-

 

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému