Odpustila jsem. Povstání z popela rwandské genocidy

15.6.2010

Odpustila jsem. Povstání z popela rwandské genocidyMým záměrem není představit historii státu Rwanda či genocidy. Píšu vlastní příběh. Nejen o tom, jak jsem přežila genocidu, ale také o tom, jak jsem objevila život, který stojí za to žít, skrze víru a v hojivé síle odpuštění. Je to pravdivý příběh. Události jsou skutečné a používám své pravé jméno i pravá jména členů mé rodiny. (Z autorčiny předmluvy)

Na jaře roku 1994 zuřila v africké Rwandě jedna z nejhorších a nejkrvavějších genocid, jakou svět kdy zažil. Dvaadvacetiletá Immaculée Ilibagiza zázračně přežila brutální vraždění, při kterém byla vybita většina členů její rodiny i přátel a vyvražděno více než milion Rwanďanů. Ohromující příběh o tom, jak přežila, vyprávěla Immaculée ve své první knize Přežila jsem, která vyšla i v češtině (Ikar 2007).

V knize Odpustila jsem autorka líčí, jak se jí podařilo díky víře v milujícího Boha „povstat z popela“ osobní tragédie. Prošla svým zápasem o odpuštění vrahům a podle svých možností začala znovu vnášet lásku a naději do nenávistí zpustošené země.

Nakonec Immaculée z bezpečnostních důvodů odchází do Ameriky. Zde se může konečně ohlédnout zpět a zamyslet nad vším, co se stalo…a vydat svědectví o lásce, která je silnější než smrt.

Immaculée Ilibagiza se narodila r. 1972 ve Rwandě, studovala na tamní univerzitě. Během genocidy v roce 1994 přišla o rodiče a všechny své sourozence. Čtyři roky poté se vystěhovala do USA. Založila nadaci Left to Tell, která pomáhá rwandským sirotkům. V roce 2007 jí byla udělena Mezinárodní cena za mír Mahátmy Gándhího. V současnosti žije s manželem a dvěma dětmi v New Yorku.

Steve Erwin je spisovatel a uznávaný novinář, spoluautor knihy Přežila jsem. Žije s manželkou v New Yorku na Manhattanu.

První díl Přežila jsem, na který tato kniha volně navazuje naleznete zde.

Přežila jsem 

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému