Mám tolik práce, že si jdu raději lehnout

5.3.2012

Mám tolik práce, že si jdu raději lehnoutKrátké povídky, úvahy a fejetony P. Františka Lukeše si získaly velký čtenářský ohlas už v devadesátých letech, kdy vycházely v nakladatelství Zámek. Vyprávějí o obyčejných lidech s obdivuhodnými vlastnostmi, postoji a činy. Hlavní motivací autora je přispět ke zlepšení současného světa tím, že se zamýšlí nad chováním lidí, kteří v něm žijí.

Z jeho příběhů čiší živá víra a naděje, ale především láska k lidem a veliké milosrdenství při pohledu na lidskou slabost. Texty jeho knížky jsou stručné až heslovité, ale možná právě tím čtivé, nabízející mnoho podnětů k zamyšlení.

František Lukeš (1921–1998) vystudoval Obchodní akademii v Hořicích a pak vstoupil do semináře v Hradci Králové, kde byl v roce 1947 vysvěcen na kněze. Působil v Náchodě, Libici nad Cidlinou, v Činěvsi a okolí, v Poděbradech a Hradci Králové. Byl autorem řady pořadů, fejetonů, článků a úvah k aktuálním událostem, publikovaných v novinách, regionálním tisku i vysílaných v rozhlase a televizi. Za pedagogické působení mu byla v roce 1995 udělena pamětní medaile Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové. Byl přítelem Eduarda Hakena, Karla Svolinského, Jaroslava Seiferta a dalších umělců. Knižně publikoval několik bestsellerů: Celý život jsem se učil, a přece jsem propadl, Byl jsem nablízku, Takový podraz od Pána Boha jsem nečekal. Právě předkládaná kniha Mám tolik práce, že si jdu raději lehnout vyšla opakovaně v nakladatelství Zámek, nyní vychází v nové úpravě v Karmelitánském nakladatelství.


kniha: Mám tolik práce, že si jdu raději lehnout
autor: František Lukeš
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101558-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému