Kniha, která stojí za to - Papežské znaky

20.10.2009

Kniha, která stojí za to - Papežské znakyVýpravná publikace Karmelitánského nakladatelství, která se objevila na knihkupeckých pultech během zářijové návštěvy papeže Benedikta XVI. v naší zemi.

Papežské znaky Zdirada Čecha jsou ojedinělým heraldickým a výtvarným dílem v evropském i světovém kontextu. Autor interpretuje církevní a papežskou heraldiku od počátků křesťanského umění až po současnost. Vývoj papežských znaků prezentuje písmem i obrazem v celé složitosti i bohatosti forem a kompozičních variant. Základní teze textu komentuje a rozvýjí v popiskách k četným ilustracím.

Kniha mimo jiné nabízí:

- více než 1800 originálních autorských kreseb

Vývoj papežských znaků-str.48   Vývoj papežských znaků-str.49

- 100 plnobarevných kreseb papežských znaků od Inocence III.(heslo z iEncyklopedie.cz) po současného papeže Benedikta XVI. (heslo z iEncyklopedie.cz) (včetně variant, pokud papežové užívali dvě podoby znaku)

Znak papeže Celestina IV.  Znak papeže Inocence XI.

- pojednání o původu a užívání papežských titulů z pera prof. Františka X. Halase, historika a prvního velvyslance České republiky při Svatém stolci (heslo z iEncyklopedie.cz)

- úvodní slovo Andrey kardinála Cordera Lanzy di Montezemolo, v němž je popsán vznik znaku současného papeže a doložena jeho novost

Znak papeže Benedikta XVI.

 

Více informací k tomuto tématu naleznete také na stránkách www.iEncyklopedie.cz na výpisu hesel věnujících se tématu papežství a s ním souvisejících.

 

Autor knihy: Zdirad J. K. Čech
Převzato z knihy: Papežské znaky
Vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101100-

 

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému