Kniha Hany Pinknerové - Kuchyňské pohádky

4.4.2011

Kniha Hany Pinknerové - Kuchyňské pohádkyMožná to nevíte, ale v noci kuchyň ožívá a vařečky, hrnečky i lžičky se chichotají, jak si vyprávějí své denní příběhy. Myslíte si, že ve vaší kuchyni žádné pečivo z okna neskáče a neutíká do světa, ovšem třeba jste si toho jen nevšimli. Co může vědět louskáček na ořechy o Popelce? Co si pamatují šípky o Růžence? Jak utrhli převelikou hrušku a kam doputovala neposlušná palačinka?

Zaposlouchejte se do rozmarných pohádek, které si povídají skleničky a vařečky nebo sušené šípky a stará scvrklá brambora. Všechny se odehrávají v kuchyni nebo aspoň v její blízkosti. Neřekli byste, jak tajemné je to místo.

Známá autorka nabízí dětským čtenářům vlídné a vtipné pohádky s výchovnými prvky a důrazem na harmonické soužití rodiny, vědomí vlastní jedinečnosti a hodnoty. Hrdiny Kuchyňských pohádek jsou obyčejné věci, s nimiž se dítě běžně setkává doma v kuchyni. Některé příběhy obměňují tradiční české pohádky. Text svými obrázky doplnila Klára Kubešová.

Hana Pinknerová (* 1963) vystudovala Pedagogickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně. Nyní pracuje v redakci webu moje-rodina.cz. Je vdaná, s manželem a dvěma dcerami žije v Brně. V Karmelitánském nakladatelství vyšly mimo jiné její publikace O světle s Hanou Pinknerovou, O darech s Hanou Pinknerovou a nejnověji knížka fejetonů pro ženy Jedno potěšení týdně.
 

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému