I darebák má duši

19.4.2012

I darebák má dušiBratr Marie-Angel patří k těm, kdo si umí udělat čas na službu druhým, ale také na modlitbu, čas na naslouchání Bohu. Proto ho považuji za úžasného člověka. Ve své knize vypráví s láskou o lidech, které i já moc dobře znám, o mladých, těch nejubožejších, kteří žijí na ulici. Jeho svědectví vás zasáhne, tak jako zasáhlo mě. (Guy Gilbert)

Kniha vypráví dramatický životní příběh dvanáctiletého chlapce Gabriela, dítěte ulice, jehož se v devadesátých letech ujal bratr Marie-Angel, tehdy ještě pracovník Červeného kříže. Popisuje jeho nouzi bezdomovce, nebezpečí pařížského podsvětí, které ho obklopovalo, hluboké deprese, ale také Gabrielovu cestu ke konverzi i nesnáze, které prožíval už po přijetí křtu. Mezi řádky se dozvídáme, jak toto setkávání proměňovalo smýšlení obou zúčastněných. Dnes už dospělý Gabriel napsal ke knize svůj krátký úvod.

Marie-Angel Carré je kněz a od roku 1992 člen komunity St. Jean ve Francii. Původně působil ve francouzském Červeném kříži, pracoval především mezi pařížskými bezdomovci. Při vykonávání této profese se setkal s Gabrielem, chlapcem ulice. Později založil komunitu záchranářů Sainte-Barbe a asociaci Béthabara pro duchovní obnovu dospívajících. Spolupracuje například s otcem Guy Gilbertem, který se rovněž léta věnuje především dětem a mladým lidem ulice. Bratr Marie-Angel bývá často zván jako kazatel na křesťanské konference.

 


kniha: I darebák má duši
autor: Marie-Angel Carré
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101659-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému