Duchovní boj - nová kniha Jerzyho Zielińského

14.9.2011

Duchovní boj - nová kniha Jerzyho ZielińskéhoKaždý člověk je Božím chrámem. Tento duchovní chrám má své centrum, jímž je srdce člověka, a opěrné pilíře, které zajišťují jeho stabilitu.

Karmelitán otec Jerzy považuje za pilíře duchovního života pokoru, trpělivost, čistotu srdce, moudré užívání jazyka a evangelní vztah k utrpení. Satan, který vede boj proti každému člověku, se snaží tyto pilíře podkopávat a bořit, aby se dostal k lidskému srdci a oddělil člověka od Boha, který je pramenem jeho života. Kniha předkládá čtenářům velice praktická pojednání o duchovním boji, jemuž je při svém následování Krista vystaven každý křesťan. Vysvětluje, jak se v něm zorientovat a naučit se používat Boží zbroj, jak bojovat v síle Kristova Ducha. Výklad se opírá o učení opravdových „expertů“ na tomto poli – velkých světců církve, především svatých Karmelu.

Jerzy Zieliński, OCD, je vikářem krakovské provincie bosých karmelitánů, exercitátorem a autorem mnoha knih o duchovním životě z perspektivy karmelitánské spirituality.

 


kniha: Duchovní boj
autor: Jerzy Zieliński
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101615-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému