Blahoslavenství jako lék

13.10.2011

Blahoslavenství jako lékAutorův pohled na blahoslavenství je velmi neotřelý. Srovnává každé blahoslavenství s jednou ze současných ateistických ideologií a ukazuje, že každá z nich je ve své podstatě karikaturou příslušného blahoslavenství. Chceme-li si svou blaženost zajistit vlastními silami, dojdeme k „anti-blahoslavenstvím“.

Jedině Ježíš Kristus nám může a chce dát „pravé štěstí“. Otec Marie-Dominique chápe každé blahoslavenství jednak jako ovoce Ducha svatého, jednak jako účinný lék na typické nemoci dnešní doby, který nám umožní zorientovat se v nabídkách současného světa a obnovit směr, kudy vede cesta k cíli.

Marie-Dominique Philippe, O. P. (1912–2006) byl jednou z velkých duchovních postav naší doby. Léta působil jako profesor filozofie na Univerzitě ve švýcarském Fribourgu, byl známý i jako kazatel a vyhledávaný duchovní vůdce univerzitních studentů. Později pod tlakem svých žáků založil ve Francii mnišskou komunitu Saint Jean, věnující se modlitbě, filozofii, teologii a hlásání Božího slova.

 


kniha: Blahoslavenství jako lék
autor: Marie-Dominique Philippe
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101585-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému