Andrea Bocelli není jen zpěvák, ale i člověk hluboké a živé víry

28.11.2015

Andrea Bocelli, který je v těchto dnech na opakovaném turné v České republice,
"není jen zpěvák", říká papežský kazatel P. Raniero Cantalamessa…

K našemu seznámení Andreem Bocelli se váže tato příhoda. Andrea poslouchal v rádiu jedno z mých rozjímání a následně se na mě obrátil s návrhem na projekt. „Bydlím ve Forte dei Marmi,“ řekl mi, „Nezorganizujeme tam setkání? Ty bys hovořil, já bych tě podpořil zpěvem.“ Setkání se pak konalo v rámci „Setkávání u kávy v Parku Versiliana“ a moderoval ho spisovatel a novinář Romano Battaglia.

Tak začalo krásné přátelství, které se z mé strany rozšířilo i na jeho rodinu, a z jeho strany na klášterní komunitu, kde žiji. Přijel nás navštívit a zazpíval v našem malém kostelíku. Loni jsme v katedrále v Lucce uskutečnili setkání, při kterém on zpíval a já kázal. Jen si představ radost a překvapení, jaké to způsobilo přítomným. Naposledy jsem ho spolu s manželkou a dětmi doprovázel k papežovi. Chtěl nabídnout Františkovi realizaci charitativního díla v některé latinskoamerické zemi, kterou by mu papež doporučil. Bocelli sám totiž založil humanitární organizaci. František za zemi, která potřebuje nejvíce pomoci, označil Haiti.

V roce 2013 natočila televize RAI 2 zvláštní pořad o Bocellim, který se s velkým úspěchem vysílal o Velikonocích. Požádali mě o svědectví o Andreovi. Z rozhovoru, který se mnou natočili, vybral střihač jeden jediný, ale po mém soudu výmluvný úryvek: „Za hlasem, který Andrea Bocelli má, je nejen srdce, ale i mysl. Úspěch mu ale nevlezl na mozek, jak se často stává. Andrea Bocelli není jen zpěvák, ale i vychovatel a člověk hluboké a živé víry. Svým způsobem filozof.“

Z knihy: Raniero Cantalamessa,
Můj život ve službě Slova

 

Raniero Cantalamessa (* 1934), italský katolický kněz, kapucín. Po studiu teologie a literatury byl profesorem patristiky na univerzitě v Miláně a v letech 1975–1981 členem vatikánské Mezinárodní teologické komise. Zastupuje římskokatolickou církev v dialogu s letničními církvemi. Od roku 1980 působí jako papežský kazatel – dává rekolekce papežské kurii a o velkých svátcích káže v přítomnosti papeže v bazilice sv. Petra. Statisíce lidí sledovaly pravidelně jeho sváteční slovo v italské televizi RAI. Jako kazatel a exercitátor navštívil většinu zemí křesťanského světa včetně České republiky. K nejúspěšnějším jeho titulům vydaným v KNA se řadí: Život pod vládou Kristovou (4. vyd), Tajemství proměnění Páně, Zpěv Ducha: úvahy na hymnus Veni Creator, Pozvání na horu Sinaj, Maria, zrcadlo církve (Raniero Cantalamessa - dostupné publikace).

 

 

Můj život ve službě Slova

Raniero Cantalamessa, Aldo Maria Valli
Info a běžná cena: vázaná, 136 str., 229 Kč
Edice: Rozhovory
Vydáno: 2015
Objednací číslo: 101960
Druh zboží: kniha
Koupit

 

Anotace knihy
Rozhovor s papežským kazatelem Ranierem Cantalamessou poodkrývá to nejdůležitější, o co se tato světoznámá osobnost opírá, na čem staví a čím umí oslovit široký okruh posluchačů v Itálii, v dalších evropských zemích i v Americe, katolíky, židy, evangelikály i nevěřící. On sám říká, že svůj život staví na oddanosti Božímu slovu a Ježíšově lásce. V interview se dozvídáme mnohé nejen o jeho mládí, studiu, řeholním životě a celkovém zrání, ale také mnohé o umění komunikovat či o spiritualitě papeže Františka.
 
  O autorovi
 
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Cantalamessa Raniero  Valli Aldo Maria  
- tituly z této edice: Rozhovory
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství

 

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému