Andělé na vánoční pouti - adventní kalendář s vystřihovánkami

5.11.2009

Andělé na vánoční pouti - adventní kalendář s vystřihovánkami24 nebeských příběhů zve každé dítě k tomu, aby si našlo svého oblíbeného osobního anděla.

Ke každému příběhu patří vždy jeden anděl z přiložených vystřihovánek. Když je hotový zavěsí se na adventní girlandu.

 

Existuje mnoho symbolů, které patří k vánočnímu a předvánočnímu času, bez nichž si už neumíme tuto dobu představit.

 

 

Adventní věnec, vánoční stromek, svíce nebo zvonek jsou takové symboly, s nimiž má každé dítě spojen nějaký význam. K této době však patří nejen symboly, ale i některé osoby, jako Mikuláš, Jezulátko a andělé.

 

Ti nás doprovodí až ke Štědrému večeru. V tomto předvánočním čase děti rády poslouchají příběhy o svatém Mikuláši nebo o andělech. Přenášejí nás do světa, kde je každý rád, protože v něm nachází pokoj a mír, které dnešnímu světu tak často chybějí. Proto by se měl každý, kdo jen trochu věří všemu, co je spojeno s Vánocemi, zaposlouchat do těchto nebeských příběhů.

 

Vypravte se spolu s dětmi na nebeskou cestu s 24 láskyplnými anděly. Nalaďte se s pomocí těchto nebeských bytostí na svět andělů a dejte jim ožít ve své fantazii. Procestujte s anděly předvánoční čas a prožijete malé zázraky. Každý den si můžete vystřihnout jednoho anděla a zavěsit ho na krásnou andělskou girlandu. Každý anděl je jiný a je také spojen s jiným příběhem. Na konci této cesty možná jednotliví strážní andělé získají pro vás nový význam.

                                            
                                                             hotová girlanda s anděly

 

Ingrid Biermanová je vedoucí dětského centra v Rüthenu (v Německu) a píše úspěšné knihy pro tvořivou práci s dětmi.

Lucie Dvořáková se věnuje ilustrování časopisů a knih pro děti. Za ilustrační tvorbu pro děti získala několik významných cen.

 

kniha: Andělé na vánoční pouti
interpret: Ingrid Biermannová, Lucie Dvořáková
Vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101446-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému