365 dní s mystiky Karmelu

12.10.2011

365 dní s mystiky KarmeluV zástupu svatých a blahoslavených najdeme mnohé vzácné představitele karmelitánské spirituality. Tři z nich – Terezie z Avily, Jan od Kříže a Terezie z Lisieux – byli dokonce prohlášeni za učitele církve, neboli církev označila jejich nauku za obzvlášť cennou, inspirativní a univerzálně platnou.

Polský karmelitán otec Zieliński ve své knize sesbíral skutečné perly spirituality Karmelu pro každý den v roce. Cituje většinu světců Karmelu, kteří zanechali nějaké písemnosti, známější i méně známé, takže kromě klasických autorů zde najdeme i výroky svatého Rafaela od sv. Josefa, blahoslavené Alžběty od Trojice nebo nedávno svatořečené Terezie Benedikty od Kříže (Edity Steinové). Výroky světců doplnil autor krátkými komentáři, takže kniha může sloužit jako solidní zdroj duchovní četby po celý rok.

Jerzy Zieliński OCD je vikářem krakovské provincie bosých karmelitánů, vyhlášeným exercitátorem a autorem mnoha knih o křesťanské spiritualitě, především z perspektivy spirituality Karmelu.V Karmelitánském nakladatelství vyšla jeho kniha Duchovní boj (2011).

 


kniha: 365 dní s mystiky Karmelu
autor: Jerzy Zieliński
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101614-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému