Nová kniha Martina Leschingera Zázrak v Praze

30.5.2012

Nová kniha Martina Leschingera Zázrak v PrazePříběh, ve kterém se odpočítává čas, protože se hraje o životní jistoty hlavního hrdiny, je sondou do žhavé české současnosti. Šéfredaktor známého deníku Hlas dne dostává na vybranou: buď do měsíce zastaví klesající prodej novin nebo se bude muset ze svého místa poroučet. Jan „Hans“ Novotný volí pro záchranu sdělovacího prostředku netradiční strategii.

Odklon od bulvární podbízivosti a účelovosti informací. Od vedení mediálního koncernu dostává měsíční mandát k žurnalistice prosté jakýchkoliv tlaků a zásahů (politických nebo obchodních). Hlavní hrdina netuší, jak těžký úkol na sebe bere. Na jeho tíhu ho upozorňuje nový spojenec, kterého nečekaně potkává během běžné pracovní cesty z Jungmannova náměstí na Pražský Hrad. Jmenuje se … Pražské Jezulátko. Hans si uvědomuje, že Božské Dítě z Malé Strany není pouhou barokní voskovou ikonou lákající do Prahy miliony turistů, ale že má co říct i nám Čechům. Ačkoliv za svých padesát let života nevyhledával cokoliv náboženského, najednou zjišťuje, že má s Pražským Jezulátkem na spoustu věcí stejný názor...

O knize bude (mimo jiné) řeč v sobotních Dotecích víry 2.6.2012 ve 22.05 na ČRo 1 - Radiožurnálu, kde bude Eva Hůlková rozmlouvat s autorem této knihy Martinem Leschingerem.

 


Zázrak v Prazekniha: Zázrak v Praze
autor: Martin Leschinger
vydalo: Nakladatelství Flétna
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-FLE0002-

Sekce: další tituly   |   Tisk   |   Poslat článek známému