První svaté přijímání - dárková sada

27.5.2021

Náhled
YOUCAT k prvnímu svatému přijímání

Dárková sada obsahuje:
YOUCAT pro děti – Katolický katechismus pro děti a rodiče & YOUCAT pro děti – Moje první svaté přijímání (vzpomínkové album).
YOUCAT pro děti: Katolický katechismus pro děti a rodiče se věnuje obsahu katolické víry, jak jej předkládá Katechismus katolické církve, a to jazykem srozumitelným dětem. Není jeho vyčerpávajícím výkladem. Text je složen z otázek a odpovědí, které vycházejí vstříc dětskému chápání, a přitom prezentuje společnou víru ve znění autorizovaném církví. Ve spodní části každé stránky najdou informace rodiče a vychovatelé. YOUCAT pro děti je jedním velkým impulsem pro rozhovory o víře mezi dospělým a dítětem. V úvodu knihy je návod, jak knihu používat. Následují části: Krédo – dvanáct faktů o Bohu, Svátosti – sedm setkání s Bohem, Přikázání – deset Božích pravidel, Modlitba – Bůh má vždycky čas a speciál pro rodiče s názvem Ježíšův život: co bychom měli vědět o Ježíšovi. Knihu s předmluvou papeže Františka doprovázejí díla křesťanského výtvarného umění i jednoduché, ale názorné a hravé ilustrace.
Vzpomínkové album navazuje na YOUCAT pro děti. Seznamuje malé čtenáře s tím, kdo je Ježíš, co je na jeho příběhu nejdůležitější a jak z toho žije církev. Odpovídá i na otázky: Na čem se zakládá opravdové přátelství? Můžu být Ježíšovým přítelem? Jak oslovovat Boha? Dá se naučit modlitba? Vzpomínkové album je krásným dárkem, jímž si děti mohou připomínat chvíli, kdy poprvé přijaly živého Krista a udělaly svůj první velký krok ve víře. Obsahuje mnoho místa pro fotografie z obřadu a celého slavnostního dne, večerní ohlédnutí v podobě otázek a volných linek na zapsání odpovědí i prostor na vzkazy hostů, kteří se prvního přijímání účastnili.