Síla lži - Cesty k uzdravení

25.4.2012

Síla lži - Cesty k uzdraveníJe až s podivem, jak málo se píše o tak aktuálním tématu. Přitom lež ve svých mnoha podobách se týká nás všech, ať už klameme sami sebe i druhé, nebo jsme spíše obětí lživých poselství někoho druhého. Podobně jako všechny neřesti, i lež parazituje na našem lidství, ochromuje nás na úrovni srdce.

Tiziano Soldavini spojuje ve své osobě zkušenosti zpovědníka, duchovního vůdce i psychoterapeuta. Proto uvádí nejen odkazy na biblické postavy i vyprávění převzatá z klasické literatury, ale i přímá svědectví lidí, které na cestě osvobození ze lži doprovázel. Rozebírá její typologii, její ochromující moc, kořeny i důsledky. Naštěstí ale také ukazuje způsoby, jak se lži vyhnout, jak se vyprostit z pavučin i okovů, do nichž se člověk zapletl, a jak dojít uzdravení srdce, přiotráveného jejím jedem.

Tiziano Soldavini (*1957) je knězem novarské diecéze, ale působí jako kaplan v Institutu infekčních onemocnění v Římě. Vystudoval psychologii komunikace, své znalosti z tohoto oboru uplatňuje také při vzdělávání formátorů zasvěcených osob a jako moderátor náboženských pořadů v rádiu. Je známý rovněž jako malíř a autor několika knih o duchovním životě.

 


kniha: Síla lži
autor: Tiziano Soldavini
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101656-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému