Rodiče v akci

20.10.2011

Rodiče v akciNepřebírat zodpovědnost ze dítě. Neomezovat zbytečně svobodu dítěte. Předávat víru, ale promyšleně. Nasadit si pozitivní brýle. Stanovovat hranice.

Rodič nepředává svému dítěti víru výhradně tehdy, když mluví o Ježíši… Milost staví na přirozenosti a nelze počítat s účinným předáváním křesťanských hodnot, nebudeme-li správně jednat v řádu přirozeném, nebudeme-li si uvědomovat, co se vlastně odehrává mezi námi a našimi dětmi. Je třeba udělat všechno, co je v našich silách, abychom dětem pomohli žít smysluplným životem. Z našeho pohledu rodičů čtyř dětí a rodinných terapeutů začíná předávání víry a hodnot hned po narození dítěte, když si stanovujeme pravidla pro chod svého domova. (Z úvodu)

Jako rodiče si každý den klademe mnoho otázek o rodičovství, jako rodinní terapeuti jsme pomáhali stovkám rodičů řešit výchovné problémy. Prošli jsme spolu dlouhou a tvrdou cestu, dopouštíme se chyb, hledáme řešení, modlíme se. Chceme se s vámi rozdělit o své postřehy, abyste mohli předávat svým dětem to, co sami pro sebe považujete za nejdůležitější: svou víru v Boha, lásku k pravdě a ke svobodě, umění žít šťastný život a schopnost budovat dobré mezilidské vztahy. (Monika a Martin Gajdovi)

Autoři knihy Rodiče v akci v sobě spojují zkušenost křesťanských manželů, rodičů a rodinných terapeutů. Jejich kniha vysvětluje příčiny některých typických problémů s dětmi a rovněž nabízí návod, co dělat a čeho se vyvarovat, jak nasměrovat své myšlení, co se snažit v životě rodiny změnit. Rady týkající se výchovy dětí jsou velice praktické a přesvědčivé, a navíc okořeněné velkou dávkou humoru.

 


kniha: Rodiče v akci
autor: Monika Gajdová, Martin Gajda
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101671-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému