Mystika prakticky

28.1.2011

Mystika praktickyAutor reaguje na známý Rahnerův výrok, že křesťan budoucnosti bude mystikem, nebo nebude vůbec. Křesťanská mystika se netýká jen elity křesťanů, kteří mají zcela mimořádné podmínky pro duchovní život. Nabývá konkrétní podoby všude tam, kde člověk od pouhého náboženského přesvědčení postoupí k praktickému životu s Kristem, v nějž věří.

Z tohoto vztahu vychází ve svých postojích ke každodenním záležitostem, k úkolům v zaměstnání a společnosti, ve svých vztazích k bližním, zkrátka v celém svém životě. Jako solidní škola mystiky pro křesťany naší doby se přitom osvědčuje staletími prověřená duchovní tradice Karmelu.

Dr. Reinhard Körner OCD (*1951) studoval teologii v Erfurtu, v roce 1977 byl vysvěcen na kněze a působil jako kaplan v Görlitzu. Později vstoupil do Řádu bosých karmelitánů a roku 1990 se stal rektorem exercičního domu v Birkenwerderu u Berlína. Je členem Evropské akademie věd a umění, napsal četné publikace z oblasti spirituální teologie se zaměřením na spiritualitu Karmelu.

 

kniha: Mystika prakticky
autor: Reinhard Körner
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
-101586-

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému