Zemřel výrazný křesťanský publicista, pedagog a psychiatr Petr Příhoda

15.9.2014

Petr Příhoda byl praktický "intelektuál", který věci domýšlel do důsledků a nezůstával "viset" v teoretické rovině... V Karmelitánském nakladatelství mu vyšla poutavá kniha rozhovorů "To ostatní nechávám na Pánu Bohu"

 

To ostatní nechávám na Pánu Bohu

Výběr z textů a rozhovor s Janem Paulasem
Petr Příhoda, Jan Paulas (ed.)
Info a běžná cena: vázaná, 271 s., 279 Kč
Edice: Rozhovory
Vydáno: 2010
Objednací číslo: 101578
Druh zboží: kniha
Koupit

 

Anotace knihy
První část knihy přináší rozhovor, který propojuje životní témata Petra Příhody s osobní zkušeností. Výsledkem je živý a plastický portrét jeho osoby a také nenásilná sonda do jeho myšlení. Druhá část přináší výbor z jeho nejzajímavějších a nadčasových publicistických příspěvků z posledních deseti let. Jde o autorovy zásadní texty, představující jeho názory na některá klíčová témata, jimž se věnuje již mnoho let.
Obě části knihy spolu organicky souvisejí a doplňují se. Lze říci, že jde o životní bilancování. Sám Petr Příhoda to vyjádřil slovy: „Nabídnu jen to, co bych rád, aby si ze zájmem přečetla má vnoučata, až budou rozum brát.“
Petr Příhoda (1939) je původním povoláním psychiatr. Od roku 1992 přednáší lékařskou etiku na UK. Je externím komentátorem Českého rozhlasu 6 a redaktorem Perspektiv (přílohy Katolického týdeníku) a pravidelně publikuje i na stránkách Katolického týdeníku v rubrice komentáře.
 
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Příhoda Petr  Paulas Jan  

Sekce: tituly KNA   |   Tisk   |   Poslat článek známému