Musí existovat radost, která nezávisí na vnějších okolnostech

23.7.2015

Musí existovat radost, která nezávisí na vnějších okolnostech„Radujte se stále v Pánu, opakuji, radujte se… Pán je blízko. O nic nemějte starost“ (Flp 4,4-6). Těm farářům se to řekne! Jak se mám radovat, když rodinou vládne chřipka? Když se v práci kupí potíže? Když máme doma zase jak v ponorce? Když se finančně nedaří a zase nejede auto? „O nic nemějte starost“ – to se to někomu řekne!

Když psal Pavel list Filipanům, nebyl zrovna v záviděníhodné situaci. Seděl ve vězení, zbitý, spoutaný, s nohama v kládě. Před sebou dost nejasné vyhlídky. A kromě toho mu dělaly starosti zprávy z církevních obcí, které založil – spory v Korintě, odpady v Galácii, jinde rostoucí vliv sektářských učitelů… A on je bezmocný, ve vězení! Pomyslíme si – byl to ale světec, tak se dokázal aspoň radovat, že trpí pro Pána!

Mezi námi, nechtěl bych s ním rychle měnit… Ale poněvadž Pavel nebyl superman, vnucuje se myšlenka, že musí existovat radost, která nezávisí na vnějších okolnostech. Radost v Bohu, kterou svět nemůže dát, ale ani vzít.

(Redakční titulek KNA.cz)

Autor textu: Vojtěch Kodet
Převzato z knihy: Učednictví -101464-

 

 

Učednictví

Vojtěch Kodet
Info a běžná cena: brožovaná, 91 s., 99 Kč
Téma: spiritualita
Edice: Na minutu s
Vydáno: 2009
Objednací číslo: 101464
Druh zboží: kniha
 Koupit

 

Anotace knihy
Na pozadí biblických textů se autor v knížce zamýšlí nad tím, co to znamená být dnes Kristovým učedníkem. Jeho krátké úvahy jsou rozděleny do pěti částí, přibližujících podstatu učednictví – vztah ke Kristu, život z Božího slova, život z Ducha svatého, život z eucharistie – a také spiritualitu Matky Kristovy, první a největší učednice Páně.
 
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Kodet Vojtěch  
- tituly z této edice: Na minutu s
- Tituly k tomuto tématu: spiritualita

Autor: Vojtěch Kodet   |   Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému