Právě prožívám strašlivou krizi (sv. Pius z Pietrelciny)

25.5.2223

Právě prožívám strašlivou krizi a vůbec nevím, co mě čeká. Ta nynější krize má mnohem více duchovní než tělesnou povahu. Musím ale také zároveň konstatovat, že celá má tělesná stránka se zcela mimořádným způsobem podílí na všech trýzních, jež musí snášet můj duch. Jak má duše, tak mé tělo tedy spolupracují na tom, abych se celý topil ve strašných bolestech.

Ach já ubohý! Kdo mě jenom zachrání z tohoto nesmírně temného vězení? Kdo mě vysvobodí z tohoto smrtelného těla? Ale sláva Bohu na nebeských výsostech! On je mou silou, on je záchranou pro mou duši, on je mým věčným údělem. V něho doufám, jemu důvěřuji, a proto se nebudu bát žádného zla.

Z knihy:

Náhled

Pio z Pietrelciny
365 dní s otcem Piem

 

Padre Pio z Pietrelciny (sv. Pius z Pietrelciny) se narodil 25. května 1887 v jižní Itálii. Vstoupil do řádu kapucínů (1903), byl vysvěcen na kněze (1910) a s velkým pastoračním úsilím konal svou službu především v městečku San Giovanni Rotondo v italské Apulii. V modlitbě a s pokorou sloužil lidem duchovním vedením, zpovědí a starostlivou péčí o nemocné a ubohé. P. Pio za svého života prožíval mnohé ústrky a nepochopení stran církve. Dne 20. září 1918 obdržel stigmata a plně připodobněný ukřižovanému Kristu dokončil pozemskou pouť 23. září 1968. V roce 2002 ho papež Jan Pavel II. prohlásil za svatého.

 

Další dostupné tituly k tématu:

Náhled

 

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému