Kdybych se nemodlila, neměla bych lidem co nabídnout

15.8.2016

Nevěnuji přece tento čas nějakému projektu, ale živé osobě, a tou živou osobou je Ježíš...

Někdy je pro mě obtížné přesvědčit okolí, že modlitbu skutečně potřebuji. Lidé snadno nacházejí dobré důvody pro to, abych se svého času na modlitbu vzdala. Musím si proto neustále připomínat, že sama potřebuji Ježíše víc, než lidé potřebují mě. Kdybych totiž nechodila v modlitbě za Ježíšem, neměla bych jim co nabídnout.

Nemodlím se proto, že jsem svatá, ale protože se chci svatou stát, a potřebuji, aby mě Ježíš učil. Čas, kdy ukázněně sedím před Bohem, je velice důležitý. Nevěnuji přece tento čas nějakému projektu, ale živé osobě, a tou živou osobou je Ježíš, který je vždy přítomný. Je přítomný ne proto, že bych mu něco měla dávat, ale proto, že on chce dávat něco mně.

Z knihy: Briege McKenna, Zázraky se opravdu dějí

Zázraky se opravdu dějí

Briege McKenna, Henry Libersat
Info a běžná cena: brožovaná, 129 s., 219 Kč
Edice: Osudy
Vydáno: 2016
Objednací číslo: 101975
Druh zboží: kniha
NovinkaKoupit

 

Anotace knihy
Málokterá žena změnila život tolika kněží po celém světě jako irská sestra Briege McKenna. Zajímavé je, že v době, kdy se mnohé katolické ženy v USA domáhají práva na svěcení, sestra Briege se cítí povolána kněze ze všech sil podporovat. Už několik desetiletí cestuje po celém světě a slouží jim Božím slovem a modlitbou za uzdravení.
Jaké uzdravení? Sestra Briege odevzdala celý svůj život Kristu a každý den se učí více ho znát a milovat. Jejím největším darem je právě schopnost zvát druhé k obrácení, probouzet v nich touhu po tom, aby i v jejich životě byl Ježíš na prvním místě. Bůh sám pak doprovází její svědectví znameními a zázraky, jak to dělal v dobách apoštolů. Sestra Briege dosvědčuje: „To Bůh dělá divy. Jsem přesvědčena, že nikdo nemůže dělat víc, než ukazovat na Ježíše, pomáhat ostatním objevovat ho ve vlastních srdcích a dovolit mu, aby je obdaroval.“ Kéž je tato kniha pro mnohé pramenem povzbuzení a nové naděje, že Pán je stejný – včera, dnes i navěky.
 
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: McKenna Briege  Libersat Henry  
- tituly z této edice: Osudy
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články