´Miluji Boha, ale s lidmi mám problém´

18.7.2016

Někteří lidé krásně hovoří o tom,
jak nesmírně milují Boha.
Jenom s lidmi ale mají zkrátka
problémy...

Ostatní lidé jsou podle nich zlí a komplikují jim život. Nedá se s nimi vyjít. Někdy se jich ptám, jestli jsou druzí lidé skutečně tak zlí, nebo jestli to jen vypravěč vidí tak černě.

 
Tento negativní pohled, který vidí na druhém jenom to špatné, je určitým projevem nenávisti. Odmítám druhé, protože jsou „nesnesitelní a nemožní“. Takovýto člověk ukazuje už na dálku, že druhé vlastně nenávidí. Za dokazováním toho, jak jsou ostatní zlí, se ukrývá jeho vlastní nenávist.
 
Je to tvrdé prohlášení. Někdy je ale zapotřebí ostrých slov, aby člověk dokázal objevit vnitřní lež, která se skrývá za celou řadou odůvodnění.
 
Říká-li kdo: „Miluji Boha“, ale přitom nenávidí svého bratra, je lhář. Neboť kdo nemiluje svého bratra, kterého vidí, nemůže milovat Boha, kterého nevidí. (1. Janův 4,20)
 
 
Z knihy:
 

Duchovní lékárnička

Anselm Grün
Info a běžná cena: brožovaná, 156 stran, 199 Kč
Téma: spiritualita
Edice: Malý duchovní život
Vydáno: 2015
Objednací číslo: 101939
Druh zboží: kniha
Koupit

 

Anotace knihy
Anselm Grün opět čerpá ze studnice Božího slova a moudrosti pouštních otců, aby nám poskytl vzácnou pomůcku pro každodenní zápas o čistotu srdce, o „smýšlení Kristovo“ (srov. Flp 2,5). „Každý z nás si v sobě neseme vždycky oba póly: strach i důvěru, lásku i agresi, kázeň i nekázeň, zbožnost i bezbožnost, svatost i světské smýšlení. Postavíme-li proti svým negativním myšlenkám slovo Písma, povede nás k setkání s důvěrou, láskou, silou a tím svatým, co je v nás, i když se právě mocně hlásí o slovo to nesvaté.“ (z úvodu autora) Anselm Grün (* 1945) je mnich benediktinského opatství v německém Münsterschwarzachu a vyhledávaný exercitátor a duchovní vůdce. Patří k nejčtenějším křesťanským autorům současnosti, jeho knihy jsou překládány do mnoha jazyků. Karmelitánské nakladatelství jich vydalo už desítky, mezi posledními například Lék na únavu ze života (KNA 2014) a Doprovázení na duchovní cestě (KNA 2014).
 
  O autorovi
 
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Grün Anselm  
- tituly z této edice: Malý duchovní život
- Tituly k tomuto tématu: spiritualita
 
 
 
 

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému