Vůně Boží přírody se blahodárně projevuje na pocitech naší duše...

7.4.2015

Zákoutí přírody se v každém ročním období vyznačují jedinečnou symfonií vůní. Každý květ, keř i strom voní originální voňavkou, která je charakteristická jen pro ten určitý rostlinný druh.

                Kombinace vůní se v přírodních síních mění během dne i roku. Alchymistka příroda má v tomto směru vskutku neobyčejně bujnou fantazii. Směs vůní květů, keřů a stromů dokáže namíchat do podmanivě vonícího parfému nepřekonatelné světové značky Natura.

                Nejpestřejší paletu vůní nabízí přírodní parfumerie na jaře. V březnu voní příroda prvními zvěstovateli jara – sněženkami, podběly, krokusy. Ze zimního spánku procitají borovice, jedle i smrky, jejichž voňavé výdechy léčí všechny živé tvory pod lesní klenbou. A přestože v přírodních zahradách kvetou v nejkrásnějším měsíci roku stovky druhů květin, keřů a stromů, vůněmi si vůbec nekonkurují. Vůně jedné květiny nedusí vůni jiných, ale naopak, společně vytvářejí geniální symfonii vůní májové přírody.

                Také v letní nabídce mívá Boží přírodní parfumerie širokou škálu voňavek. Též podzimní kolekce voňavek je mimořádně pestrá. Přírodní parfumerie není chudá na vůně ani v zimním období. Dobrý Bůh namíchává každý den v zátiších přírody jedinečný koktejl vůní.

                Geniální symfonii vůní Boží přírody bychom si měli vychutnávat denně, protože její působení se mimořádně blahodárně projevuje na pocitech naší duše.

Z knihy:

Boží stopy v přírodě

Miroslav Saniga
Info a běžná cena: brožovaná, 104 s., 109 Kč
Edice: Na minutu s
Vydáno: 2014
Objednací číslo: 101890
Druh zboží: kniha
NovinkaKoupit

 

Anotace knihy
„Příroda je krásná v každém okamžiku a za každého počasí. Kouzelnou atmosféru v jejích zákoutích vytvářejí šedavé závoje mlhy rozvěšené v korunách stromů, bělostné roucho čerstvě napadaného sněhu, dešťové kapky na listech stromů svítící odrazem slunce jak lampiónky anebo první jarní kvítky, prodírající se s ohromující silou sněhovou peřinou na světlo. Pro mě je příroda neodolatelná kráska v jakémkoli počasí a vždy v ní mám co obdivovat.“
(autor)
Miroslav Saniga (* 1964) je na Slovensku oblíbený popularizátor divů přírody. Žije v horské osadě Liptovské Revúce. Vystudoval VŠ lesnickou ve Zvolenu, působil v Národním parku Malá Fatra a od roku 1993 pracuje pro Ústav ekologie lesa Slovenské akademie věd. Externě přednáší na Katedře životního prostředí na univerzitě v Banské Bystrici. Zabývá se především ornitologií, o přírodě hojně píše, fotografuje ji i kreslí. O své zážitky s ptáky, lesními včelami i medvědy se s nadšením sdílí s dětmi ve školách či na exkurzích do hor, ale též v televizi nebo s posluchači Rádia Lumen, kde má pravidelný pořad.
 
Nabídka podobných titulů:
- tituly od tohoto autora: Saniga Miroslav  
- tituly z této edice: Na minutu s

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému