Děkujeme Bohu za cestu víry, která v našem životě začala křestní vodou (Papež František)

9.1.2015

Děkujeme Bohu, že jsme Boží děti, za cestu víry, která v našem životě začala křestní vodou, nevyčerpatelnou a plodnou rosou činící z nás Boží děti a bratry a sestry v církvi.

Cíl a směr je setkání s Bohem, s nímž jsme již vstoupili do společenství a jenž nás touží občerstvit, očistit, pozvednout, posvětit a dát nám štěstí, po němž touží naše srdce.

Ježíš je dveře a tluče na naše dveře, abychom mu dovolili překročit práh našeho života. Nebojte se… otevřete dokořán dveře Kristu, řekl nám blahoslavený Jan Pavel II. na počátku svého pontifikátu. Když otevřeme dveře srdce jako učedníci v Emauzích a požádáme ho, aby s námi zůstal, abychom mohli projít dveřmi víry, sám Pán nás povede k pochopení důvodů, proč věřit, abychom později mohli vyjít a hlásat je ostatním. Víra předpokládá rozhodnutí zůstat s Pánem, žít s ním a sdílet jej s bratry.

 

Z knihy:

Promluvy z Argentiny

Jorge Mario Bergoglio - papež František
Info a běžná cena: Brož., 144 s., 139 Kč
Téma: spiritualita
Edice: Inspirace
Vydáno: 2013
Objednací číslo: 101836
Druh zboží: kniha
Koupit

 

Anotace knihy
Promluvy s Argentiny ukazují na pastýřskou péči kardinála Jorgeho Maria Bergoglia o Kristovu církev, ale i vnímavost pro konkrétní problémy společnosti v jeho domovině. Jde o promluvy, které přednesl ještě jako arcibiskup Buenos Aires v letech 2006 až 2013, tedy v době těsně před zvolením papežem. 
Oslovuje v nich různé adresáty na různá témata: jak střežit poklad víry a přitom si ho nenechat jen pro sebe; problémy výchovy v současném světě; pastorace ve městě; růst ve víře; téma práce; ochrana dětí a péče o seniory; chudoba, sociální dluhy a sociální spravedlnost… 
Důrazy, které dnes coby papež vnáší do církve a společnosti, se tedy neobjevují až s jeho zvolením, ale vyrůstají z jeho dřívějších postojů a z letitých zkušeností dělníka na Kristově vinici.
Klíčová slova
František I.
Nabídka podobných titulů:
podobné tituly
- tituly od tohoto autora: Bergoglio Jorge Mario  
- tituly z této edice: Inspirace
- Tituly k tomuto tématu: spiritualita
- Tituly ke klíčovým slovům této knihy: František I. 

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému