Víra je hvězdou, jež nás vede k cíli

5.1.2016

Když chtěli mudrci z Východu pozdravit novorozeného židovského krále, museli jistě překonat řadu protivenství, než se vydali na cestu, aby ho vyhledali, hodlali však postupovat důsledně podle svého plánu. Hledat Boha je dobrodružství. Nikdo předem neví, kudy povede cesta.

I my se budeme muset vydat na cestu bez mapy, jako se vydali tehdejší mudrci. Budeme mít dojem, že jsme sešli z cesty, že bloudíme a že jdeme oklikami. Jsme-li však rozhodnuti Boha najít, bude naše stezka v jeho očích vždycky přímá.

Jediná věc nás může skutečně zavést na scestí, a sice že ztratíme z obzoru pevný cíl. Není-li jím Bůh, počítejme s tím, že promarníme hodně času. Nevíme-li už, kam směřujeme, vnitřní člověk v nás zestárne a unaví se. Máme-li jej však pořád před očima, naše srdce si uchová mládí a svěžest.

Je dobré zeptat se občas sám sebe, zda si stále ještě uchováváme vědomí původního zaměření a zda jsme neztratili prvotní lásku a oddanost.

Není vykořeněnost naší doby právě důsledkem toho, že člověk už nemá pevný životní cíl? V plnosti se staneme lidmi teprve v okamžiku, kdy si uvědomíme, kam směřujeme. Víra je hvězdou, jež nás vede k cíli. Po všechny dny a noci života, ve všech údolích i na vrcholcích hor máme vždycky vztažný bod. Můžeme si být jisti, že neztratíme-li hvězdu z dohledu, dojdeme k němu.

 

  

Autor: Wilfrid Stinissen 
vydalo: Karmelitánské nakladatelství
Titulek a redakční úpravy: redakce webu kna.cz
- 10721- 

 

Sekce: čtenářský koutek   |   Tisk   |   Poslat článek známému