Další nové knihkupectví: v Opavě

18.10.2015

Další nové knihkupectví: v OpavěV úterý 6. října se uskutečnilo otevření nového křesťanského knihkupectví U Sv. Vojtěcha na Dolním náměstí v Opavě. Jsme vám opět blíž.

Akce začala mší svatou, kterou v kostele, podle něhož je prodejna pojmenovaná, sloužil otec Daniel Vícha z Kravař. V homilii zdůraznil význam dobré četby a nabádal nás k předsevzetí, abychom všichni přečetli do Vánoc alespoň jednu duchovní knihu.

Po skončení mše nabídla několik tipů ke čtení Kateřina Lachmanová, šéfredaktorka Karmelitánského nakladatelství. Kromě jiného doporučila Momentky ze života Marky Terezy, příručku Jak žít a přežít manželství, papežskou encykliku Laudato si nebo knížku kreslených vtipů Člověk František.

Pak se všichni přesunuli z kostela ke knihkupectví, které otec Daniel požehnal. Najednou se všichni ale dovnitř nevešli, takže někteří museli počkat venku, kde byla jejich trpělivost odměněna připraveným občerstvením. Kromě toho bylo možné ochutnat i mešní víno.
 
Otevření nového knihkupectví přilákalo mnoho lidí . V Opavě se tedy nabízí další možnost, kde lze sehnat nejen duchovní literaturu, dětské knihy, beletrii, filozofii, historii, kalendáře, ale i svíčky, klášterní produkty, dárkové předměty, kříže nebo růžence. 
 
 
Jan Pilař
 
 
 
 

Sekce: Opava   |   Tisk   |   Poslat článek známému