Výstava ilustrací Dity Vopřadové

8.4.2013

Zveme čtenáře do Minigalerie při knihkupectví U sv. Vojtěcha na výstavu ilustrací Dity Vopřadové. Vystavené ilustrace jsou výběrem z tvorby posledních dvou let. Každá z nich připomíná, ať více či méně, události uplynulého období.

  Na papíře se objevila moje přítelkyně Eva, která se před dvěma lety vydala do světa. To je ta culíkatá holka v růžových šatech. Pevně se drží pestrobarevných balónků a stoupá k nebi za novými zážitky.
V několika dalších obrázcích se ještě vracím k práci na knižní prvotině “Toníček”, která vyšla na konci roku 2012. Jsou mezi nimi moje tři nejoblíbenější kousky. "Toníček na střeše", který se dostal i na obal samotné knížky. Modrooký kluk, na výstavě umístěný téměř u stropu, balancuje na hraně střechy. Ruce, jak je roztahuje doširoka, mu v tom pomáhají. Usmívá se a je rád, že zdolal nejvyšší horu světa. Dále "Paní, která hudruje nad nepořádnými dětmi." V modrých šatech se sklání k zemi, obklopena hračkami všech druhů a tvarů. Je rozzlobená, protože její jedinou prací je nikdy nekončící úklid po zlobivých dětech. Posledním příspěvkem z knížky je "Toníček v koupelně". Zápasící tentokrát s proudem vody stříkající z vodovodní trubky. I přes silný proud se oknem dostane ven na střechu. A tam začíná jeho dobrodružství.

Kolem Nového roku jsme u nás na terase přistavovali. Nové krmítko se objevilo i u mě ve skicáku. Jsou z toho "Čtyři roční doby našeho krmítka" začínající dlouhotrvající zimou. Kromě Evy, Toníčka a nového krmítka, přibyla do rodiny ještě Alžběta s pletacími jehlicemi a tlupa lišek na masopustním veselí.

Všichni propojeni jemnými tóny pastelových barev a samotnou technikou práce Vás teď zvou ke shlédnutí jich samotných. Od 3.4.2013 budou prosvětlovat zdi Knihkupectví U sv. Vojtěcha v pražských Dejvicích. Také já Vám přeji hezké pokoukání.

Sekce: Praha   |   Tisk   |   Poslat článek známému