Výstava fotografií Filipa Ulvera - SEM

5.10.2010

Výstava fotografií Filipa Ulvera - SEMMinigalerie v knihkupectví U Sv. Vojtěcha v Praze zve čtenáře na výstavu fotografií Filipa Ulvera, která probíhá v měsíci říjnu.

Filip Ulver

Vystudoval fotografii na SPŠG Hellichova v Praze a ze stejného oboru získal titul MgA na FAMU. Během studí absolvoval stáž na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Ateliéru vizuální komunikace u profesora Vaňka. Měl několik samostatných výstav v Galerii Velryba v Praze nebo v Galerii Žlutá ponorka ve Znojmě.
Kromě fotografie se zabývá také multimediální tvorbou. V současné době žije v Praze a pracuje jako webdesignér, fotograf a pedagog.

 

SEM

„SEM je součást dlouhodobého projektu, v němž ve všední realitě hledám tzv. postudálosti, subjektivní fragmenty jedinečných situací, které bez povšimnutí míjíme. Jde mi o zachycení „paměti místa“, rezidua nesoucího stopy předešlých dějů. Hledám jejich sekundárních významy i vzájemné souvislosti. Ty představují ve výsledném výběru celek s vlastním příběhem. I přes respektování autenticity záběru tu tedy není nic zcela náhodné.“

Filip Ulver

 

 

Sekce: Praha   |   Tisk   |   Poslat článek známému