Jiří Bernard - dětské ilustrace

24.5.2010

Jiří Bernard - dětské ilustraceMinigalerie v knihkupectví U Sv. Vojtěcha Vás zve na výstavu dětských ilustrací Jiřího Bernarda, která probíhá od 24.5.2010 do 30.6.2010.

Jiří Bernard se narodil v roce 1946 v Praze. Vyučil se uměleckým kovářem. Po krátkém intermezzu na strojní průmyslovce v Betlémské ulici v Praze se rozhodl definitivně věnovat výtvarnému umění na lidové akademii umění pod vedením profesora Koukolského. V roce 1970 po přijímacích zkouškách na Akademii výtvarného umění v Praze se kvůli politické situaci v zemi rozhodl změnit trvalou adresu a výše uvedenou akademii absolvovat v ateliéru profesora Nagela v Německu, v Mnichově. Věnoval se převážně figurální malbě, ale při častých cestách po Evropě, hlavně po Itálii, vznikaly též krajiny v rozličnýchtechnikách - tempera, pastel, akvarel.

Po studiu ilustroval četné dětské knížky, většinou pro švýcarský Nord-Sued Verlag. Následovaly úspěchy na mezinárodním poli, když akademický malíř Jiří Bernard obdržel prestižní ceny v oblasti dětské ilustrace a kresleného humoru. Ilustroval také dětské knížky pro nakladatelství Albatros.

Nakonec se rozhodl vrátit do vlasti, žít a tvořit v Praze. Stále maluje, ilustruje knížky, publikuje kreslený humor, kreslí dětské komiksy pro Čtyřlístek, obrázky do Mateřídoušky a svá velká i malá díla přibližuje lidem na nesčetných výstavách.

Sekce: Praha   |   Tisk   |   Poslat článek známému