Výstava Fotoskupiny ze Zlína v galerii Poutní prodejny

15.2.2012

Od 15. února do konce března 2012 máte možnost shlédnout v galerii Poutní prodejny na Velehradě fotografické práce těchto autorů: Štěpána HOLČÁKA, Moniky SLEZÁKOVÉ, Patrika PŠEJI, Tomáše FIŠERA, Terezy FIEDLEROVÉ, Otakara ŠENKÝŘE, Františka LÁTALA, Luďka MICHELFEITA, Daniela KUSÁKA, Denisy ŠAŠINOVÉ a Ondřeje JAVOŘÍKA a Kristýny ZOBAČOVÉ.

28. listopadu 2007 byla při SPŠ polytechnické–COP Zlín založena fotoskupina sdružující přátele mající zájem o fotografování, fotografii a fotografické dění kolem nás. Začínajících členů bylo 12, složení různorodé – žáci oborů tiskař, knihař, reprodukční grafik pro média i učitelé. Při prohlídce výstavy fotografií zjistíte, že kolekce je různorodá, není nijak tematicky ujednocená. Je to tím, že každý autor fotografuje to, co je mu žánrově nejbližší, k čemu má osobní vztah, co má rád. Vidíte krajiny, portréty, reportážní fotografie. Všichni autoři pracují s digitálními fotoaparáty, mají možnosti upravovat své fotografie na počítačích v různých programech. Měnit kontrast, barevnost, retušovat, používat různé filtry, provádět montáže a jinak využívat možnosti, které tyto programy poskytují. Naše fotoskupina je sice mladá, ale poctivá, tvůrčí a cílevědomá práce nás přivedla k prvním dobrým výsledkům na fotografických soutěžích a salonech nejen v ČR, ale také v zahraničí.

Naše úspěchy:

Junior foto SČF Praha: Vladimír Novák – 1. místo, Tomáš Fišer – 1. místo, Štěpán Holčák - 2. místo, Monika Slezáková - 2. místo, Štěpán Holčák,Tomáš Fišer, Vladimír Novák, Daniel Kusák, Ondřej Javořík, Veronika Pálková - čestné uznání, fotoskupina 4x čestné uznání.

Sekce: Poutní prodejna Velehrad   |   Tisk   |   Poslat článek známému