Může jeptiška moderovat v rádiu, pracovat v pasťáku i ošetřovat prezidenta?

11.4.2018

Může jeptiška moderovat v rádiu, pracovat v pasťáku i ošetřovat prezidenta?Karmelitánské knihkupectví Opava pořádá s řeholní sestrou Angelikou Pintířovou besedu nazvanou Padá mi to z nebe. Půjde o vyprávění i odpovědi na otázky z publika. Bude možné se dozvědět, jak s odvahou odpovídat na Boží výzvy, jak svědčit v moderním světě o víře. Stejná přednáška se uskuteční hned dva dny za sebou. První proběhne v neděli 15. 4. od 17:00 ve farním sále v Kravařích, druhá bude v pondělí 16. 4. v Opavě od 17:00 v sále církevní konzervatoře na adrese Beethovenova 1.

Na místě bude možnost koupit novinky z křesťanské literatury včetně knižního rozhovoru se sestrou Angelikou pojmenovaný právě Padá mi to z nebe, který vedli redaktoři Tomáš Kutil a Jan Paulas. Rozhovor, který bude možné nechat si podepsat, se umístil na sdíleném čtvrtém místě v anketě Dobrá kniha Katolického týdeníku 2017.

Angelika Pintířová (* 1963) pochází z pošumavské vísky Žihobce. Už ve 14 letech tajně vstoupila do Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Po maturitě pracovala jako zdravotní sestra, učila na střední zdravotnické škole a dívčí katolické škole. Vystudovala dramatickou výchovu na DAMU. Spolu s dalšími sestrami pečovala o Václava Havla před jeho smrtí. Každých 14 dnů moderuje nedělní ranní pořad Jak to vidí na Českém rozhlase 2. V současnosti pracuje ve výchovném ústavu pro problémovou mládež.

 Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1884228405201741/

 

 

Autor: X X   |   Sekce: Opava   |   Tisk   |   Poslat článek známému