Prvním v Jičíně byl Eduard Martin Petiška

8.11.2010

Prvním v Jičíně byl Eduard Martin PetiškaEduard Martin Petiška byl v pátek 26. března 2010 prvním hostem KNA v Jičíně. Se slovy „Knihkupectví na růžku - sen každého podnikatele...“ zahájil autogramiádu, při které podepisoval svoji novou knihu „Andělské dopisy“. Následovalo setkání se čtenáři v Porotním sále jičínského zámku.

PhDr. Eduard Martin (vlastním jménem Martin Petiška) je synem spisovatele Eduarda Petišky, vystudoval Teorii a dějiny divadla na FF UK v Praze. V jeho díle naleznete verše, divadelní hry, eseje, román. V KNA vyšly jeho knihy příběhů ze života: Kniha radosti, Andělské vteřiny, Andělé nás neopouštějí a Andělské dopisy. Jak vznikaly tyto knihy?
„Příběhy se skutečně staly. Vyprávěli mi je různí lidé s velikou důvěrou...“ Posluchači se postupně dozvídali o zákulisí tvorby spisovatele. Jaký příběh oslovil nejvíce přímo Eduarda Martina? Setkání servírky, která se usmála na osamělou ženu, sedící jako jedinný host v restautraci. Nevěděla o jejím úmyslu, skončit svůj život. Úsměvem jí povzbudila k dalšímu životu!

 

Sekce: Hradec Kralove   |   Tisk   |   Poslat článek známému