Nové knihkupectví v Podkrkonoší

6.10.2016

Nové knihkupectví v PodkrkonošíV neděli 2. října požehnal Mons. Josef Kajnek nové prostory Karmelitánského knihkupectví v Nové Pace. Součástí oslavy byla mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Celou slavnost svojí barokní hudbou a zpěvem provázel Michal Pospíšil se svými hudebníky a zpěváky.

„Už jsem knihkupectví žehnal několikrát“ vzpomněl ve své řeči věnované knižnímu poselství Mons. Josef Kajnek. Knihkupectví bylo poprvé v naší oblasti otevřeno 22.2.1993 v bývalém Katolickém domě, nyní MKS v Nové Pace. Následně 24. 5. 2009 v Jičíně u kostela sv. Ignáce. Prodejna se tedy nyní opět vrátila do Nové Paky, místa spojeného s tradicí poutí k Panně Marii, kam lidé tradičně putovali z širokého okolí.
 
Knihkupectví nabízí kvalitní literaturu z oborů historie, pedagogiky, filosofie,  psychologie, knihy pro děti a mládež, ale také beletrii, memoáry. Nechybí regionální publikace. Speciální nabídkou jsou knihy pro duchovní život, růžence, obrázky, svíčky. Jednoduše: knihy, dárky, vína, audio.
 
Aby se knihy lidem více přiblížily, pořádá knihkupectví setkávání se zajímavými autory. Např. 12. října proběhne přednáška paní doktorky Jiřiny Prekopové, 3. listopadu představí svoji knihu rozhovorů Josef Kordík, farář ze Železnice, 25. listopadu přijede František Kolouch vyprávět o knize Oběť případu Babice Jan Bula.  
 
Knihkupectví Nová Paka
 
Knihkupectví Nová Paka
 
Knihkupectví Nová Paka
 
 
 

Sekce: Hradec Kralove   |   Tisk   |   Poslat článek známému