MUDr. Marie Svatošová - "Co od nás nemocní potřebují?"

29.5.2012

MUDr. Marie Svatošová - "Co od nás nemocní potřebují?"Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Městem Jičínem Vás zve na setkání s paní Marií Svatošovou, které se uskuteční ve čtvrtek 14. června 2012 od 16 hod. v Porotním sále jičínského zámku. Od 15 hod. proběhne v Knihkupectví U Sv. Ignáce autogramiáda knih Marie Svatošové.

Iniciátorka a propagátorka hospicového hnutí v ČR, MUDr. Marie Svatošová, je „bestselleristkou“ Karmelitánského nakladatelství. Mnozí znají její knihy: O naději, Náhody a náhodičky, Hospice a umění doprovázet, Tykadlem víry, Normální je věřit, Něco nad námi musí být, Kmotra po e-mailu nebo sepsané duchovní poselství pátera Ladislava Kubíčka v knížkách: Až k prolití krve a Oslovuji?, Zapaluji?, Přitahuji?

Nejnovější kniha „Víme si rady s duchovními potřebami nemocných?“ je určena široké veřejnosti. Autorka o ní říká: „Chci zkušenosti posbírané v průběhu své profesní dráhy předat všem – zdravotníkům i nezdravotníkům, věřícím i nevěřícím, protože každý se s velkou pravděpodobností jednoho dne octne v roli osoby doprovázející vážně nemocného. Pak mu moje zkušenosti s diagnostikou a uspokojováním duchovních potřeb přijdou vhod. O nich se u nás málo přemýšlí, málo hovoří i málo píše. V této oblasti jsou dezorientováni mnozí zdravotníci, ale v důsledku dlouhodobé ateistické výchovy je zmatená a mnoha předsudky zatížená i velká část české populace. Nečekejme v knize žádnou velkou vědu. Naši nemocní a umírající na ni nejsou zvědaví. O to víc si uvědomují svoji největší duchovní potřebu – máme ji všichni bez rozdílu – je to potřeba milovat a být milován“.

Na přednášce s následnou besedou se bude paní doktorka Marie Svatošová věnovat právě tomuto tématu.

Těšíme se na setkání s vámi.
 

Sekce: Hradec Kralove   |   Tisk   |   Poslat článek známému