Co je Fair Trade - Fair Bio?

3.12.2010

Co je Fair Trade - Fair Bio?Fair Trade znamená SPRAVEDLIVÝ OBCHOD. Je výhodný pro ty, kteří nakupují, i pro ty, kteří v chudých zemích pěstují kávu, kakao, čaj nebo cukrovou třtinu.

Fair Trade zaručuje spravedlivou odměnu výrobcům a pěstitelům. To není samozřejmostí. Mezinárodní obchodní a dovozní společnosti díky svému dominantnímu postavení na trhu stlačují výkupní ceny výrobků pod únosnou mez, obchodují se zbožím vyrobeným pomocí dětské práce, v neodpovídajících pracovních podmínkách a bez omezení pracovní doby.

Fair Trade garantuje výrobcům a pěstitelům dlouhodobé smlouvy. Díky nim mohou důstojně pracovat, žít a rozvíjet místní společenství. Na každém výrobku je označen původ. Jídlo na vašem stole má tak za sebou příběh skutečných lidí. Může to být šťastný příběh.
Dodržování principů Fair Trade kontroluje u certifikovaných produktů nezávislá instituce s názvem Fairtrade Labelling Organisations International. Většina výrobků nese i označení BIO. To zaručuje ekologicky šetrný původ všech surovin bez chemických, genetických a jiných zásahů. Vše se odráží na vynikající chuti těchto produktů!

Co nejvíce prodáváme?

  • Bio káva Abessa, čistá druhová káva Sidamo z Etiopie. Vyniká zemitou chutí, sladkým aroma a vyrovnanou kyselostí.
  • Bio káva Nuevo Futuro, jemně mletá kolumbijská káva typu Arabika s plnou chutí a jemným aroma. Je vhodná pro přípravu kávy „Turek“, ale lze ji použít i do překapávačů či presovačů. Tuto kávu pro vás pěstují drobní zemědělci z Kolumbie z družstev Asprovega a Nuevo Futuro.
  • Bio káva Nicaragua je druhově čistá káva typu Arabika, která pochází z hornatých oblastí Nikaragui, kde ji pěstují drobní rolníci ze sdružení Cosatin a UCPCO.
  • Bio Tanzanijská instantní káva má opravdu jedinečnou chuť, s výrazným aroma káv Arabika s mírně čokoládovou vůní.
  • Bio kakao Chocolé (Bolívie, Dominikánská republika, Ekvádor), jemně instantní kakaový prášek, vhodný pro přípravu teplého i studeného nápoje, zachutná vašim dětem. Chocolé je plně rozpustné v mléce, slazené třtinovým cukrem. Kakao pochází od družstev El Ceibo a Conacado a třtinový cukr dodává MCCH z Ekvádoru.
  • Černý cejlonský čaj s citronem a medem sáčkovaný, v palmové krabičce (Srí Lanka). Jemný čaj s příjemným a plným aroma medu a citrónu. Pochází z čajových plantáží Idulqashena v regionu Uva na Srí Lance. Dárkové balení je v košíčcích z palmového listí a trav.
  • Fairetta s quaranou (Dominikánská republika, Bolívie, Filipíny). Tyčinky jsou vyrobené z lahodného kakaa ze sdružení Conacado a El Ceibo. Podíl kakaa činí min. 34% a kofeinu min. 3%. Tyčinky jsou slazené třtinovým cukrem Mascobado od Alter Trade.
  • Mascao Bio čokoláda s lísko-oříškovou náplní (Bolívie, Filipíny). Čokolády Mascao přináší směs nejjemnějšího kakaa od El-Ceibo z Bolívie a třtinového cukru Mascobado z Filipín. Dopřejte si přírodní produkt se švýcarskou kvalitou a výbornou chutí. Podíl kakaa min. 33%.

Nabídka vyhovuje všem nárokům zákazníků a je opravdu široká. Přijďte si do prodejny vybrat a podpořit dobrou věc!
 

Sekce: Hradec Kralove   |   Tisk   |   Poslat článek známému